- Obawy związane z bezpieczeństwem IoT są obecnie powszechne. Zakres luk w zabezpieczeniach rozciąga się od urządzeń, których nie można zabezpieczyć, do producentów oryginalnego sprzętu OEM i dostawców, którzy często akceptują podwyższone ryzyko, zamiast opracować odpowiednie rozwiązania. Dodatkowo zakres ten poszerzają urządzenia IoT odpowiadające za kontrolę dostępu, które jednocześnie nie mogą zapewnić wystarczającego poziomu poufności. Obecnie na rynku dostępne są ograniczone rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa IoT, w dużej mierze wynika to z rozproszonego charakteru samej infrastruktury IoT - powiedziała Michela Menting, dyrektor ds. badań nad bezpieczeństwem cyfrowym w ABI Research.
Chociaż te luki w zabezpieczeniach stanowią poważne wyzwanie dla firm i użytkowników końcowych, stanowią również ogromną szansę na rozwój dla podmiotów działających w sektorze IoT, w tym dostawców usług, sprzedawców, operatorów platform i technologii informatycznych.
Przygotowane dane rynkowe przez ABI Research pokazują, że do 2026 roku łączne przychody z tego segmentu sięgną 16,8 mld dolarów. Ogromna liczba nowych urządzeń IoT podłączonych do sieci w ciągu najbliższych 5 lat, zwiększone możliwości cyfryzacji niektórych rynków IoT (np.: usług komunalnych, przemysłowych i inteligentnych miast), wzrost liczby podłączonych użytkowników stanowią pomyślne prognozy dla sektora cyfrowego bezpieczeństwa.
źródło: Profit from IoT