Pierwszy z wymienionych modeli – RVT101HVLNWN00, to jedynie wyświetlacz. Modele RVT101HVLNWC00 i RVT101HVLNWC00-B są wyposażone w panel dotykowy i szkło ochronne, a w zależności od wariantu zastosowano odmienne technologie ich łączenia: dla RVT101HVLNWC00 – air bonding, a dla RVT101HVLNWC00-B – optical bonding. Ponadto, poszczególne modele różnią się jasnością – dla RVT101HVLNWN00 wynosi 1000 cd/m2, a w wypadku RVT101HVLNWC00 i RVT101HVLNWC00-B wynosi odpowiednio 800 i 850 cd/m2. Takie wartości pozwalają na zastosowanie wyświetlaczy nawet w intensywnie oświetlonych przestrzeniach. W tabeli 1 zestawiono najważniejsze parametry omawianych modeli.
Warto dodać, że subtelna różnica 50 cd/m2 pomiędzy modelami RVT101HVLNWC00 i RVT101HVLNWC00-B wynika z metody spajania wyświetlacza z panelem dotykowym i szkłem ochronnym – klejenie optyczne, choć wymaga dodatkowych nakładów finansowych, zapewnia utrzymanie podwyższonych wartości dla jasności, a także m.in. obniża ryzyko uszkodzenia mechanicznego modułu.
Wyświetlacze najlepiej sprawdzą się w aplikacjach przemysłowych, m.in. w panelach sterowniczych HMI. Kluczowa może okazać się możliwość obsługi urządzenia w rękawicach roboczych. W wypadku omawianych modeli odpowiednia kalibracja modułu zapewnia poprawne odczytywanie nacisku palców, nawet w gumowej rękawicy. Wybierając optymalne rozwiązanie dla przemysłu warto rozważyć kolejną kwestię, tj. możliwość narażenia urządzenia na działanie szkodliwych czynników, takich jak np. kurz i wilgoć. W zanieczyszczonych środowiskach warto zastosować model RVT101HVLNWC00-B – spajanie wyświetlacza z sensorem dotykowym i szkłem ochronnym metodą optical bonding dodatkowo zapobiega wnikaniu kurzu i wilgoci w szczeliny modułu (jednak nic nie zastąpi solidnej obudowy o odpowiednim poziomie szczelności, np. IP 68).
Zespół Riverdi reklamuje tę serię rozwiązań jako „zero bad pixels”, czyli pozbawionych uszkodzonych pikseli. To gwarancja, że nabyty moduł będzie pozbawiony jakichkolwiek produkcyjnych defektów matrycy, zapewniając nieskazitelną jakość prezentowanych treści.