FPGA Hackathon & Conference 2020

FPGA Hackathon & Conference 2020

Wydarzenie łączy w sobie 24 godzinny hackathon wraz z poprzedzającą go, jednodniową konferencją, wspieraną przez ekspertów z firm dostarczających sprzęt i oprogramowanie wspomagające rozwój technologii FPGA. Znajdzie się tam miejsce dla szerokiej grupy sympatyków tego obszaru IT: zarówno specjalistów działających w branży, jak również osób, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z telekomunikacją i układami FPGA.

W dniach w dniach 20...22 listopada odbędzie się najbardziej unikatowy w swojej formie, turniej deweloperski z użyciem układów FPGA. „Hack into Mars” jest hasłem przewodnim turnieju, a cale wydarzenie będzie utrzymane w klimacie misji na Marsa. Hack into Mars - FPGA Hackathon & Conference 2020 to pierwsze przedsięwzięcie w Polsce, które w takiej skali podejmuje tematykę FPGA i co ważne - odbędzie się online.

Głównym celem, jaki przyświeca organizatorom, jest integracja środowiska naukowego ze światem biznesu, szerzenie wiedzy ze specjalistycznych dziedzin nauki i techniki, związanych z technologią FPGA, podniesienie kwalifikacji uczestników w zakresie programowania układów logicznych, wymiana doświadczeń, dzielenie się wiedzą, popularyzacja najnowocześniejszych technik i rozwiązań informatyki oraz elektroniki cyfrowej.

O hackatronie

Wyobraź sobie, że siedzisz na statku kosmicznym, gotowym na największą przygodę swojego życia - Misję na Marsa. Wokół ciebie panuje przytłaczająca ciemność, od czasu do czasu widzisz tylko błysk płonącej gwiazdy. Ale nagle coś się zmienia. W oddali widać zbliżające się masy, tysiące meteorów lecących prosto na ciebie. W tym chaosie próbujesz ocalić najcenniejszą rzecz, swój statek. Ale jedyną rzeczą, która może ci pomóc, są współrzędne meteoru z tajemniczych satelitów. Twoje radio oparte na technologii FPGA nie nadąża za odczytami, gubi się w interpretacji. Masz tylko 24 godziny na stworzenie klucza i prawidłowe odczytanie wskazówek. Czy odważysz się zrobić ten krok? Czy znajdziesz się wśród setek śmiałków, którzy ocalą Misję na Marsa?

Czego potrzebujesz?

W turnieju mogą brać udział zespoły 2...3 osobowe (rejestracja indywidualna nie będzie możliwa).

Organizatorzy pomagają osobom indywidualnym w skompletowaniu zespołu – ale należy to wcześniej zgłosić. Wymagana jest podstawowa wiedza i umiejętności techniczne związane z układami FPGA. Organizatorzy zapewniają płyty rozwojowe Cyclone V GX wraz z odpowiednim programatorem USB i dostępem do wybranych narzędzi programowych związanych z projektowaniem i weryfikacją FPGA, dla każdego zespołu.

O co walczysz?

Oprócz ogromnej wiedzy, którą można zdobyć, gwarantowana jest świetna zabawa z osobami o podobnych pasjach oraz nagrody rzeczowe od sponsorów i partnerów wydarzenia.

Jak dołączyć do wydarzenia?

Jedyne, co trzeba zrobić, aby zostać uczestnikiem hackathonu, to zarejestrować swój zespół. Formularz rejestracyjny będzie dostępny wkrótce. Zarówno udział w konferencji jak, i w turnieju, jest bezpłatny. Całe wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim.

https://fpgahackathon.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich wrzesień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów