Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

FPGA Hackathon & Conference 2020

FPGA Hackathon & Conference 2020

Wydarzenie łączy w sobie 24 godzinny hackathon wraz z poprzedzającą go, jednodniową konferencją, wspieraną przez ekspertów z firm dostarczających sprzęt i oprogramowanie wspomagające rozwój technologii FPGA. Znajdzie się tam miejsce dla szerokiej grupy sympatyków tego obszaru IT: zarówno specjalistów działających w branży, jak również osób, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z telekomunikacją i układami FPGA.

W dniach w dniach 20...22 listopada odbędzie się najbardziej unikatowy w swojej formie, turniej deweloperski z użyciem układów FPGA. „Hack into Mars” jest hasłem przewodnim turnieju, a cale wydarzenie będzie utrzymane w klimacie misji na Marsa. Hack into Mars - FPGA Hackathon & Conference 2020 to pierwsze przedsięwzięcie w Polsce, które w takiej skali podejmuje tematykę FPGA i co ważne - odbędzie się online.

Głównym celem, jaki przyświeca organizatorom, jest integracja środowiska naukowego ze światem biznesu, szerzenie wiedzy ze specjalistycznych dziedzin nauki i techniki, związanych z technologią FPGA, podniesienie kwalifikacji uczestników w zakresie programowania układów logicznych, wymiana doświadczeń, dzielenie się wiedzą, popularyzacja najnowocześniejszych technik i rozwiązań informatyki oraz elektroniki cyfrowej.

O hackatronie

Wyobraź sobie, że siedzisz na statku kosmicznym, gotowym na największą przygodę swojego życia - Misję na Marsa. Wokół ciebie panuje przytłaczająca ciemność, od czasu do czasu widzisz tylko błysk płonącej gwiazdy. Ale nagle coś się zmienia. W oddali widać zbliżające się masy, tysiące meteorów lecących prosto na ciebie. W tym chaosie próbujesz ocalić najcenniejszą rzecz, swój statek. Ale jedyną rzeczą, która może ci pomóc, są współrzędne meteoru z tajemniczych satelitów. Twoje radio oparte na technologii FPGA nie nadąża za odczytami, gubi się w interpretacji. Masz tylko 24 godziny na stworzenie klucza i prawidłowe odczytanie wskazówek. Czy odważysz się zrobić ten krok? Czy znajdziesz się wśród setek śmiałków, którzy ocalą Misję na Marsa?

Czego potrzebujesz?

W turnieju mogą brać udział zespoły 2...3 osobowe (rejestracja indywidualna nie będzie możliwa).

Organizatorzy pomagają osobom indywidualnym w skompletowaniu zespołu – ale należy to wcześniej zgłosić. Wymagana jest podstawowa wiedza i umiejętności techniczne związane z układami FPGA. Organizatorzy zapewniają płyty rozwojowe Cyclone V GX wraz z odpowiednim programatorem USB i dostępem do wybranych narzędzi programowych związanych z projektowaniem i weryfikacją FPGA, dla każdego zespołu.

O co walczysz?

Oprócz ogromnej wiedzy, którą można zdobyć, gwarantowana jest świetna zabawa z osobami o podobnych pasjach oraz nagrody rzeczowe od sponsorów i partnerów wydarzenia.

Jak dołączyć do wydarzenia?

Jedyne, co trzeba zrobić, aby zostać uczestnikiem hackathonu, to zarejestrować swój zespół. Formularz rejestracyjny będzie dostępny wkrótce. Zarówno udział w konferencji jak, i w turnieju, jest bezpłatny. Całe wydarzenie będzie prowadzone w języku angielskim.

https://fpgahackathon.com

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów