Innymi słowy, URL to element składowy tej informacji, w dodatku wskazujący tylko na miejsce tego zasobu. Zgodnie ze strukturą, URI = URL + URN, przy czym ostatnie to Uniform Resource Name czyli identyfikator nazwy zasobu, mówiący o tym jak się ten zasób nazywa (w tym wypadku strona). W szczególnym przypadku, URI = URL, tzn. URN jest zawarty w URL. Ma to miejsce np.: gdy jest ładowana strona główna zamiast podstron wskazywanych przez dodatkowe nazwy „wykraczające” poza URL.
Jednak to nadal URI, choć tożsame z URL. Tożsamość ta miała zresztą sens tylko w początkach istnienia stron internetowych, kiedy to, poza brakiem lub prostą grafiką, nie posiadały one podstron, przez co nie istniała potrzeba wyróżniania ich nazw w adresie. Dopiero parę lat później, wraz z rozwojem internetu, sytuacja się zmieniła i URN zaczął „wychodzić” poza URL.
Niemniej przez ten czas ludzie zdążyli się przyzwyczaić do wcześniejszego określenia i było już za późno, by to zmienić. Stąd adres strony internetowej to wciąż URL, choć niepoprawnie, i wynika to z nawyku, który jak wiadomo trudno zmienić. W każdym razie poprawnie adres strony internetowej to URI i to jego, a nie URL nie zapomnij podać następnym razem w przeglądarce, zwłaszcza gdy chcesz wejść na określoną podstronę.