Roczne przychody w sektorze inteligentnego oświetlenia ulicznego osiągną w 2026 roku 1,7 mld dolarów

Roczne przychody w sektorze inteligentnego oświetlenia ulicznego osiągną w 2026 roku 1,7 mld dolarów
Z danych ABI Research wynika, że roczne przychody generowane dzięki wdrażaniu inteligentnego oświetlenia ulicznego wzrosną do 1,7 mld dolarów w 2026 r. Realizowane w tym zakresie projekty w ciągu najbliższych kilku lat skupią się na zastępowaniu tradycyjnych lamp lampami LED. Jednak tylko 20% lamp ulicznych LED, dzięki integracji z odpowiednimi systemami sterowania, będzie naprawdę "inteligentnych". W okresie objętym prognozą ta nierównowaga powoli będzie się poprawiać i do roku 2026 centralne systemy zarządzania połączą się z ponad dwiema trzecimi wszystkich nowych instalacji oświetlenia ulicznego LED.

Najpopularniejsze aplikacje inteligentnego oświetlenia ulicznego, to (w kolejności priorytetów): zdalne obsługiwanie profili ściemniania w oparciu o zmiany sezonowe, obsługa zmian czasu lub wydarzeń okolicznościowych i imprez masowych, zindywidualizowany pomiar zużycia energii w celu dokładnego naliczania opłat, zarządzanie instalacjami w celu poprawy planowania konserwacji, a także obsługa oświetlenia adaptacyjnego, opartego na czujnikach.

W ujęciu regionalnym w 2018 r. liderem w zakresie inteligentnego oświetlenia ulic stała się Ameryka Północna, odpowiadając za 31% globalnej bazy instalacyjnej, następna jest Europa, a dalej region Azji i Pacyfiku.

Do roku 2026 to region Azji i Pacyfiku będzie miał największą bazę inteligentnych latarni ulicznych, obejmując ponad jedną trzecią globalnych instalacji. Wynik ten zostanie osiągnięty dzięki Chinom i Indiom, które nie tylko mają ambitne programy modernizacji lamp ulicznych LED, ale także budują lokalne zakłady produkcji komponentów LED, by obniżyć koszty takich lamp.

DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów