Roczne przychody w sektorze inteligentnego oświetlenia ulicznego osiągną w 2026 roku 1,7 mld dolarów

Roczne przychody w sektorze inteligentnego oświetlenia ulicznego osiągną w 2026 roku 1,7 mld dolarów
Z danych ABI Research wynika, że roczne przychody generowane dzięki wdrażaniu inteligentnego oświetlenia ulicznego wzrosną do 1,7 mld dolarów w 2026 r. Realizowane w tym zakresie projekty w ciągu najbliższych kilku lat skupią się na zastępowaniu tradycyjnych lamp lampami LED. Jednak tylko 20% lamp ulicznych LED, dzięki integracji z odpowiednimi systemami sterowania, będzie naprawdę "inteligentnych". W okresie objętym prognozą ta nierównowaga powoli będzie się poprawiać i do roku 2026 centralne systemy zarządzania połączą się z ponad dwiema trzecimi wszystkich nowych instalacji oświetlenia ulicznego LED.

Najpopularniejsze aplikacje inteligentnego oświetlenia ulicznego, to (w kolejności priorytetów): zdalne obsługiwanie profili ściemniania w oparciu o zmiany sezonowe, obsługa zmian czasu lub wydarzeń okolicznościowych i imprez masowych, zindywidualizowany pomiar zużycia energii w celu dokładnego naliczania opłat, zarządzanie instalacjami w celu poprawy planowania konserwacji, a także obsługa oświetlenia adaptacyjnego, opartego na czujnikach.

W ujęciu regionalnym w 2018 r. liderem w zakresie inteligentnego oświetlenia ulic stała się Ameryka Północna, odpowiadając za 31% globalnej bazy instalacyjnej, następna jest Europa, a dalej region Azji i Pacyfiku.

Do roku 2026 to region Azji i Pacyfiku będzie miał największą bazę inteligentnych latarni ulicznych, obejmując ponad jedną trzecią globalnych instalacji. Wynik ten zostanie osiągnięty dzięki Chinom i Indiom, które nie tylko mają ambitne programy modernizacji lamp ulicznych LED, ale także budują lokalne zakłady produkcji komponentów LED, by obniżyć koszty takich lamp.

DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna marzec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów