Rusza druga edycja programu "Inżynierki 4.0"

Rusza druga edycja programu "Inżynierki 4.0"
Siemens otwiera przed studentkami kierunków technicznych nowe możliwości podniesienia kwalifikacji zwiększające ich szanse na rynku pracy. W ramach projektu "Inżynierki 4.0", którego patronem jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, odbędą się specjalistyczne warsztaty. Zajęcia poprowadzą eksperci od technologii przemysłowej, cyfryzacji i komunikacji. Udział w programie jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja.

Program dąży do zwiększenia udziału kobiet w branży technologicznej i jest konsekwencją aktywności podejmowanej przez Siemensa mającej na celu rozwój potencjału branży przemysłowej. Studentki mogą wysyłać swoje zgłoszenia do udziału w projekcie do 3 marca br. za pośrednictwem strony www.siemens.pl/inzynierki4-0.

Siemens stawia na rozwój kadr inżynierskich nie tylko poprzez działania nakierowane na wsparcie uczelni w kwestiach programowych, ale także poprzez zwiększenie różnorodności pracowników. Gospodarka polska, podobnie jak ma to miejsce w całej Europie, rozwija się coraz szybciej zwłaszcza w obszarach technologicznych, co oznacza także większe zapotrzebowanie w zawodach związanych z produkcją i jej zapleczem inżynierskim.

Zapewniany przez Siemensa program komplementarnego kształcenia w obszarze m.in. Industry 4.0 umożliwi absolwentkom uczelni technicznych znalezienie zatrudnienia i pomoże dostosować ich kompetencje do potrzeb rynku pracy.

W ramach projektu członkowie zarządu Siemens, w tym prezes Dominika Bettman oraz eksperci branżowi z takich firm, jak Daimler czy KUKA, poprowadzą specjalistyczne warsztaty dedykowane studentkom. Zajęcia dotyczyć będą m.in. takich obszarów, jak "Virtual and augmented reality", "New production setup na przykładzie fabryki Mercedesa w Jaworze", "Robotyzacja w świecie Industry 4.0" i "Projektowanie innowacji w duchu design thinking".

Zakres zajęć obejmuje także dziedziny związane z rozwojem osobistym na rynku pracy, czyli m.in. komunikację oraz zarządzanie marką własną w Internecie. Poza możliwością wzbogacenia wiedzy uczestniczki projektu zyskują sposobność wzięcia udziału w konkursie, w którym główną nagrodą będzie wyjazd dla 3 osób na Hannover Messe w kwietniu 2019 roku.

Projekt edukacyjny "Inżynierki 4.0" wpisuje się w inicjatywę Siemensa oraz Fundacji Edukacyjnej Perspektywy "Potencjał kobiet dla branży technologicznej" wspierającą kobiece kariery w zawodach inżynieryjnych.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów