Firmy pokazujące się na targach "Światło" prezentują głównie oprawy oświetleniowe i źródła światła, dla celów konsumenckich, dla budynków oraz infrastruktury miejskiej, jest też trochę rozwiązań przemysłowych, systemy zasilania itp. Targom towarzyszą liczne konferencje, szkolenia i warsztaty przeznaczone dla instalatorów, inżynierów elektryków, projektantów. Aspekt szkoleniowy jest w tym przypadku istotną częścią imprezy. Organizator podaje, że ostatnim razem wzięło w nich udział 1200 osób.
Specyfiką targów "Światło" jest duży udział dalekowschodnich producentów, którzy zajmują powierzchniowo większą część hal (całą jedną i część drugiej). Mają oni podobne stoiska, podobne produkty - głównie ledowe zamienniki żarówek i świetlówek, ale dla lokalnych przedsiębiorców jest to dobra okazja, aby nawiązać kontakty handlowe lub spotkać się z partnerami z Azji. Trzeba przyznać, że z roku na rok ta część dalekowschodnia jest coraz bardziej różnorodna i przyciągająca więcej gości.
Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego "Światło" 2019 – 27 edycjaTermin: 13-15 marca 2018 (od środy do piątku) |
Na targach "Światło" pojawiają się też firmy związane z branżą elektroniki, głównie takie, których oferta w jakiś sposób jest powiązana z branżą oświetleniową przez aparaturę, komponenty lub zasilanie. Spotyka się też producentów EMS, którzy szukają na targach klientów. Ale nadużyciem byłoby twierdzenie, że jest ich dużo. W 2019 roku będą się pokazywać jak zwykle Contrans TI, GL Optic, MPL Power Elektro, ale także Dipol, Helukabel, Apra-Optinet, MBB a nawet Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych.
W materiałach informacyjnych można znaleźć informacje o trzech równoległych wydarzeniach w tym terminie i miejscu. Są to targi "Światło", targi "Elektrotechnika" i wystawa "Teletechnika". W praktyce są to tylko inne nazwy, bo obszar ekspozycji, lista wystawców, organizator, układ stoisk jest taki sam. Nawet jeśli zastosowano jakieś kryteria i metody podziału, to dla zwykłego obserwatora są one niezauważalne.