Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego "Światło"

Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego "Światło"
W dniach 13-15 marca, a więc na dwa tygodnie przed Automaticonem, w Expo XXI odbędą się targi "Światło". Jest to duża i specjalistyczna impreza targowa poświęcona branży oświetleniowej o wieloletniej renomie. W tym roku będzie ona organizowana już po raz 27.

Firmy pokazujące się na targach "Światło" prezentują głównie oprawy oświetleniowe i źródła światła, dla celów konsumenckich, dla budynków oraz infrastruktury miejskiej, jest też trochę rozwiązań przemysłowych, systemy zasilania itp. Targom towarzyszą liczne konferencje, szkolenia i warsztaty przeznaczone dla instalatorów, inżynierów elektryków, projektantów. Aspekt szkoleniowy jest w tym przypadku istotną częścią imprezy. Organizator podaje, że ostatnim razem wzięło w nich udział 1200 osób.

Specyfiką targów "Światło" jest duży udział dalekowschodnich producentów, którzy zajmują powierzchniowo większą część hal (całą jedną i część drugiej). Mają oni podobne stoiska, podobne produkty - głównie ledowe zamienniki żarówek i świetlówek, ale dla lokalnych przedsiębiorców jest to dobra okazja, aby nawiązać kontakty handlowe lub spotkać się z partnerami z Azji. Trzeba przyznać, że z roku na rok ta część dalekowschodnia jest coraz bardziej różnorodna i przyciągająca więcej gości.

Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego "Światło" 2019 – 27 edycja

Termin: 13-15 marca 2018 (od środy do piątku)
Godziny otwarcia: 10.00-17.00
Miejsce: Warszawskie Centrum Expo XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14
Wejście na targi jest bezpłatne dla osób zarejestrowanych. Pozostali płacą 30 zł.

Na targach "Światło" pojawiają się też firmy związane z branżą elektroniki, głównie takie, których oferta w jakiś sposób jest powiązana z branżą oświetleniową przez aparaturę, komponenty lub zasilanie. Spotyka się też producentów EMS, którzy szukają na targach klientów. Ale nadużyciem byłoby twierdzenie, że jest ich dużo. W 2019 roku będą się pokazywać jak zwykle Contrans TI, GL Optic, MPL Power Elektro, ale także Dipol, Helukabel, Apra-Optinet, MBB a nawet Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych.

W materiałach informacyjnych można znaleźć informacje o trzech równoległych wydarzeniach w tym terminie i miejscu. Są to targi "Światło", targi "Elektrotechnika" i wystawa "Teletechnika". W praktyce są to tylko inne nazwy, bo obszar ekspozycji, lista wystawców, organizator, układ stoisk jest taki sam. Nawet jeśli zastosowano jakieś kryteria i metody podziału, to dla zwykłego obserwatora są one niezauważalne.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów