Firma Farnell przyjmuje zamówienia na nowy Raspberry Pi Compute Module 3+

Firma Farnell przyjmuje zamówienia na nowy Raspberry Pi Compute Module 3+
Premier Farnell rozpoczął przyjmowanie zamówień na nowy Raspberry Pi Compute Module 3+, oferowany z wysyłką tego samego dnia. Raspberry Pi Compute Module 3+ charakteryzuje się takim samym, podwyższonym zakresem temperatury otoczenia oraz łatwością użytkowania, podobnie jak Raspberry Pi 3 Model B+, ale ma przy tym mniejsze wymiary i możliwość wyboru wariantów różniących się pojemnością pamięci Flash. Dzięki temu będzie dobrze dopasowany do bardzo dużej liczby aplikacji wbudowanych, a w tym do urządzeń IoT, automatyki przemysłowej oraz systemów monitoringu i sterowania.

Raspberry Pi Compute Module 3+ bazuje na 64-bitowym procesorze aplikacyjnym Broadcom BCM2837B0, pracującym z zegarem 1,2 GHz i ma wbudowane 1 GB pamięci RAM. Projektanci mogą teraz wybrać pomiędzy różnymi wariantami wbudowanej pamięci Flash - dostępne są warianty z 8 GB, 16 GB i 32 GB pamięci eMMC, a także wersja "Lite", w której nie ma wbudowanej pamięci eMMC Flash, co pozwala dopasować płytkę do konkretnych potrzeb w zakresie pojemności na dane.

- "Klienci wciąż nam mówią*, że to właśnie łatwość użycia Raspberry Pi czyni ten komputer tak atrakcyjnym dla nich, gdy szukają płytki deweloperskiej. Ponad jedna trzecia naszych klientów wykorzystuje tę płytkę do zastosowań profesjonalnych" - mówi Hari Kalyanaraman, Global Head of SBC and Emerging Business w Premier Farnell i Farnell element14.

- "Ta nowa wersja popularnego Raspberry Pi Compute Module zapewnia zarówno łatwość użytkowania, jak i zwiększoną odporność na skrajne temperatury oraz możliwość lepszego dostosowania jej do własnych potrzeb, dzięki pojawieniu się wariantów różniących się pojemnością pamięci. Projektanci nie muszą już tworzyć własnych, zmodyfikowanych wersji płytek, jeśli potrzebują dodatkową pamięć, a to oznacza, że są w stanie wprowadzać produkty na rynek szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej".

Eben Upton, CEO of Raspberry Pi Trading powiedział: - "Dzięki dzisiejszej premierze Raspberry Pi Compute Module 3+ jesteśmy w stanie oferować kompletny wybór komputerów jednopłytkowych i modułów SOM, bazujących na najnowszym, wysoce wydajnym układzie Broadcom BCM2837B0. Przydatny zarówno dla samodzielnych twórców, jak i profesjonalnych inżynierów, Compute Module 3+ cechuje się zwiększoną wydajnością rozpraszania ciepła i możliwością pracy w szerszym zakresie temperatur otoczenia oraz większym wyborem pojemności wbudowanej pamięci danych. Ponadto, wiąże się z dostępem do wiodącej na Świecie społeczności i ekosystemu oprogramowania Raspberry Pi".

Do najważniejszych cech Raspberry Pi Compute Module 3+ należą:

  • Procesor: Broadcom BCM2837B0 SoC, z czterema rdzeniami Cortex-A53 64-bit, taktowanymi zegarem 1,2 GHz.
  • Multimedia: dekodowanie H.264 i MPEG-4 (1080p30); kodowanie H.264 (1080p30); wsparcie dla grafiki OpenGL ES 2.0.
  • Obsługa kart SD: CM3+/Lite ma wyprowadzony interfejs kart SD na pinach modułu, dzięki czemu użytkownik może podłączyć zewnętrzny układ eMMC lub kartę SD.
  • Możliwość pracy w temperaturze otoczenia od -20 °C do +70 °C.

Raspberry Pi Compute Module 3+ będzie produkowany przynajmniej do stycznia 2024 roku.

Raspberry Pi Compute Module 3+ jest oferowany jako samodzielna płytka lub jako zestaw deweloperski, który zawiera płytkę wyprowadzeń Raspberry Pi Compute Module I/O, właściwe moduły Raspberry Pi CM3+ z 32 GB pamięci eMMC Flash i Raspberry Pi CM3+/Lite oraz adaptery do podłączenia wyświetlacza i kamery.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów