Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sprzedaż sprzętu do produkcji półprzewodników zmierza w kierunku rekordowego poziomu

Sprzedaż sprzętu do produkcji półprzewodników zmierza w kierunku rekordowego poziomu
Organizacja SEMI przewiduje, że ogólnoświatowa sprzedaż nowego sprzętu produkcyjnego dla przemysłu półprzewodnikowego wzrośnie w 2018 roku o 9,7% do 62,1 mld dolarów, przekraczając tym samym najwyższą w historii wartość 56,6 mld dolarów osiągniętą w zeszłym roku.

Analitycy prognozują ponadto, że w 2019 roku światowy rynek sprzętu do produkcji chipów skurczy się o 4%, ale w roku 2020 wzrośnie o 20,7%, osiągając najwyższy w historii poziom 71,9 mld dolarów. SEMI przewiduje, że front-endowy segment urządzeń do obróbki płytek krzemowych wzrośnie w bieżącym roku o 10,2% - do 50,2 mld dolarów, podczas gdy drugi segment typu front-end - czyli wyposażenie fabryk oraz urządzenia do produkcji płytek i masek - ma wzrosnąć o 0,9%, do 2,5 mld dolarów.

Ocenia się, że w 2018 r. sektor urządzeń do montażu i pakowania wzrośnie o 1,9% - do 4 mld, podczas gdy sprzęt testujący półprzewodniki wygeneruje wzrost o 15,6% - do 5,4 mld dolarów. W 2018 roku, już drugi rok z rzędu, największym rynkiem sprzętu pozostanie Korea Południowa.

Chiny awansują, zdobywając po raz pierwszy drugie miejsce, na trzecią pozycję przesuwając Tajwan. Wszystkie badane regiony - z wyjątkiem Tajwanu, Ameryki Północnej i Korei - doświadczą wzrostu. Liderem regionalnych wzrostów będą Chiny, osiągając wynik 55,7%, następnie Japonia ze wzrostem o 32,5%, dalej Reszta Świata (głównie Azja Południowo-Wschodnia) z wynikiem 23,7% i Europa generująca wzrost o 14,2%.

W 2019 roku Korea Południowa, Chiny i Tajwan pozostaną trzema najważniejszymi rynkami, utrzymując jednocześnie swoje pozycje rankingowe. Przewiduje się, że sprzedaż sprzętu produkcyjnego w Korei Południowej osiągnie wartość 13,2 mld dolarów, w Chinach - 12,5 mld, a na Tajwanie - 11,81 mld.

Japonia, Tajwan i Ameryka Północna to jedyne regiony, które w przyszłym roku mogą spodziewać się wzrostu. Bardziej optymistyczne są prognozy wzrostu na rok 2020, kiedy to, według SEMI, wszystkie rynki regionalne będą rosły.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów