Desktop Metal w Polsce!

Desktop Metal w Polsce!
Firma get3D, dystrybutor desktopowych drukarek 3D Ultimaker i Raise3D w Polsce oraz dwukrotny zdobywca tytułu Najlepszego Dystrybutora Desktopowych Drukarek 3D i Filamentów Roku w plebiscycie branżowym CD3D (za lata 2014 i 2017), pragnie z dumą ogłosić wprowadzenie do oferty nowego, niezwykle ekscytującego produktu, w postaci pierwszej desktopowej drukarki 3D do metalu na świecie - Desktop Metal.

Get3D otrzymało nie tylko status oficjalnego, autoryzowanego dystrybutora tej marki w Polsce, lecz będzie zapewniać również serwis i szkolenia.

Desktop Metal to jedna z najjaśniej świecących gwiazd światowej branży druku 3D. Pochodzący z Massachusetts w USA startup zwrócił na siebie oczy wszystkich komentatorów rynkowych w lutym 2017 r., gdy ogłosił, że pozyskał 97 mln $ dofinansowania od takich firm, jak Google czy BMW, na rozwój produktu, który ma zrewolucjonizować druk 3D z metalu. Niespełna pół roku później firma zaprezentowała po raz pierwszy swoje rozwiązania technologiczne światu, ogłaszając przy okazji kolejną rundę dofinansowania na kwotę 115 mln $ od kilkunastu funduszy inwestycyjnych, którym przewodził GE Ventures.

Technologia Desktop Metal jest całkowicie inna od tego, co funkcjonuje obecnie na rynku w obszarze druku 3D z metali. Pierwszą podstawową różnicą jest fakt, iż detale nie powstają z metalicznego proszku, topionego selektywnie wiązką lasera, tylko są drukowane z prętów w technice bardzo mocno przypominającej metodę FDM, czyli popularne drukowanie 3D z termoplastów. Pręt składa się ze sproszkowanego metalu, spojonego specjalnym polimerem, który jest usuwany podczas kolejnych, w pełni zautomatyzowanych procesów post-processingowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych drukarek 3D do metalu, wewnątrz komory roboczej nie ma potrzeby tworzenia atmosfery gazowej (zwykle opartej o drogi argon), nie wymagany jest kompresor, dodatkowe nawiewy ani jakakolwiek infrastruktura. Obszar roboczy urządzenia to 30 cm×20 cm×20 cm, a maksymalne wymiary finalnego detalu to 25,5 cm×17 cm×17 cm.

W zestawie wraz z drukarką 3D jest sprzedawana płuczka przygotowująca wydrukowane detale do spiekania przez wypłukanie większości spoiwa łączącego cząsteczki metalu. Proces płukania nie wymaga dodatkowej wentylacji co pozwala na korzystanie z niej w środowisku biurowym. Kolejny, trzeci element to piec - w pełni zautomatyzowane urządzenie z zamkniętą pętlą kontroli temperatury. Jest to pierwszy piec pozwalający na uzyskanie jakości przemysłowej w warunkach biurowych. Uzyskany po spieczeniu detal pozbawiony jest naprężeń mechanicznych charakterystycznych dla drukarek 3D do metalu wykorzystujących w procesie wytwórczym laser lub wiązkę elektronów.
Dodatkowe informacje techniczne nt. drukarek 3D i urządzeń peryferyjnych znajdziecie Państwo na stronie desktopmetal.get3d.pl oraz pod adresem e-mail: desktopmetal@get3d.pl.

Ceny:

  • Drukarka 3D – 50 tys. EUR;
  • Płuczka – 10 tys. EUR;
  • Piec – 60 tys. EUR.

Dodatkowo do systemu należy dokupić zestaw startowy materiałów do druku 3D, rozpuszczalnik do płuczki, gaz do pieca oraz pakiet dodatkowych narzędzi i akcesoriów. Całkowity koszt systemu wraz z kontraktem serwisowym on-site na pierwszy rok wynosi około 150 tys. EUR. Pierwsze dostawy maszyn są planowane na Q1 2019, jednakże już teraz można dokonać rezerwacji systemu w cenie 1000 EUR. Kwota ta zostanie odliczona od finalnego zakupu.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów