Desktop Metal w Polsce!

Desktop Metal w Polsce!
Firma get3D, dystrybutor desktopowych drukarek 3D Ultimaker i Raise3D w Polsce oraz dwukrotny zdobywca tytułu Najlepszego Dystrybutora Desktopowych Drukarek 3D i Filamentów Roku w plebiscycie branżowym CD3D (za lata 2014 i 2017), pragnie z dumą ogłosić wprowadzenie do oferty nowego, niezwykle ekscytującego produktu, w postaci pierwszej desktopowej drukarki 3D do metalu na świecie - Desktop Metal.

Get3D otrzymało nie tylko status oficjalnego, autoryzowanego dystrybutora tej marki w Polsce, lecz będzie zapewniać również serwis i szkolenia.

Desktop Metal to jedna z najjaśniej świecących gwiazd światowej branży druku 3D. Pochodzący z Massachusetts w USA startup zwrócił na siebie oczy wszystkich komentatorów rynkowych w lutym 2017 r., gdy ogłosił, że pozyskał 97 mln $ dofinansowania od takich firm, jak Google czy BMW, na rozwój produktu, który ma zrewolucjonizować druk 3D z metalu. Niespełna pół roku później firma zaprezentowała po raz pierwszy swoje rozwiązania technologiczne światu, ogłaszając przy okazji kolejną rundę dofinansowania na kwotę 115 mln $ od kilkunastu funduszy inwestycyjnych, którym przewodził GE Ventures.

Technologia Desktop Metal jest całkowicie inna od tego, co funkcjonuje obecnie na rynku w obszarze druku 3D z metali. Pierwszą podstawową różnicą jest fakt, iż detale nie powstają z metalicznego proszku, topionego selektywnie wiązką lasera, tylko są drukowane z prętów w technice bardzo mocno przypominającej metodę FDM, czyli popularne drukowanie 3D z termoplastów. Pręt składa się ze sproszkowanego metalu, spojonego specjalnym polimerem, który jest usuwany podczas kolejnych, w pełni zautomatyzowanych procesów post-processingowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych drukarek 3D do metalu, wewnątrz komory roboczej nie ma potrzeby tworzenia atmosfery gazowej (zwykle opartej o drogi argon), nie wymagany jest kompresor, dodatkowe nawiewy ani jakakolwiek infrastruktura. Obszar roboczy urządzenia to 30 cm×20 cm×20 cm, a maksymalne wymiary finalnego detalu to 25,5 cm×17 cm×17 cm.

W zestawie wraz z drukarką 3D jest sprzedawana płuczka przygotowująca wydrukowane detale do spiekania przez wypłukanie większości spoiwa łączącego cząsteczki metalu. Proces płukania nie wymaga dodatkowej wentylacji co pozwala na korzystanie z niej w środowisku biurowym. Kolejny, trzeci element to piec - w pełni zautomatyzowane urządzenie z zamkniętą pętlą kontroli temperatury. Jest to pierwszy piec pozwalający na uzyskanie jakości przemysłowej w warunkach biurowych. Uzyskany po spieczeniu detal pozbawiony jest naprężeń mechanicznych charakterystycznych dla drukarek 3D do metalu wykorzystujących w procesie wytwórczym laser lub wiązkę elektronów.
Dodatkowe informacje techniczne nt. drukarek 3D i urządzeń peryferyjnych znajdziecie Państwo na stronie desktopmetal.get3d.pl oraz pod adresem e-mail: desktopmetal@get3d.pl.

Ceny:

  • Drukarka 3D – 50 tys. EUR;
  • Płuczka – 10 tys. EUR;
  • Piec – 60 tys. EUR.

Dodatkowo do systemu należy dokupić zestaw startowy materiałów do druku 3D, rozpuszczalnik do płuczki, gaz do pieca oraz pakiet dodatkowych narzędzi i akcesoriów. Całkowity koszt systemu wraz z kontraktem serwisowym on-site na pierwszy rok wynosi około 150 tys. EUR. Pierwsze dostawy maszyn są planowane na Q1 2019, jednakże już teraz można dokonać rezerwacji systemu w cenie 1000 EUR. Kwota ta zostanie odliczona od finalnego zakupu.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów