Zestaw Cypress PSoC 6 BLE Pioneer Kit do prototypowania wydajnych, energooszczędnych, bezpiecznych projektów IoT nowej generacji!

Zestaw Cypress PSoC 6 BLE Pioneer Kit do prototypowania wydajnych, energooszczędnych, bezpiecznych projektów IoT nowej generacji!
Farnell element14 poinformował o wprowadzeniu do oferty zestawu Cypress PSoC 6 BLE Pioneer Kit. Nowy zestaw stanowi idealny produkt dla inżynierów na rozpoczęcie prac nad projektami IoT następnej generacji, korzystającymi z nowego mikrokontrolera PSoC 6, który został opracowany specjalnie pod tym kątem przez firmę Cypress Semiconductor Corp.

"Układ PSoC 6 stanowi rewolucję w IoT, gdyż eliminuje konieczność kompromisu pomiędzy wysoką wydajnością, a małym poborem mocy podczas tworzenia nowych projektów" - mówi Simon Meadmore, dyrektor działu półprzewodników w Premier Farnell i Farnell element14.

"PSoC 6 nie tylko świetnie wypada w obu tych kategoriach, ale dodatkowo jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo, wymagane przez rozwiązania IoT . A wszystko to w oparciu o popularną, programowalną architekturę PSoC" - dodaje Meadmore.

Mikrokontroler PSoC 6 rozwiązuje problem typowy dla nowopowstających urządzeń IoT, które zarówno wymagają wysokiej wydajności przetwarzania danych, jak i małego poboru mocy, bez jakichkolwiek kompromisów. Wypełnia istniejącą dotąd dziurę pomiędzy procesorami aplikacyjnymi, zużywającymi dużo mocy a mało wydajnymi, jednordzeniowymi mikrokontrolerami. Do tego ma wbudowane zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa, wymagane w nowoczesnych rozwiązaniach IoT.

Układy PSoC 6 zawierają dwa rdzenie ARM Cortex-M4 i jeden Cortex-M0+, które zapewniają zarówno dużą wydajność, jak i wysoką sprawność pod względem zużycia mocy. Ponadto są wykonane w 40-nanometrowym procesie technologicznym, obsługują technikę dynamicznego skalowania napięcia i częstotliwości (DVFS), by wydłużyć czas pracy na zasilaniu bateryjnym i cechują się najlepszym w branży poborem prądu, wynoszącym 22 µA na megaherc w trybach aktywnej pracy.

PSoC 6 są również najbardziej elastycznymi układami w swojej klasie, pod względem możliwości dostosowania ich do potrzeb projektu. Dzieje się tak za sprawą definiowanych programowo obwodów peryferyjnych oraz bogatych możliwości konfiguracji połączeń. Dodatkowym atutem jest zintegrowane, sprzętowe, bezpieczne środowisko Trusted Execution Environment (TTE) z obszarem do bezpiecznego przechowywania danych.

Zestaw PSoC 6 BLE Pioneer Kit pozwala inżynierom na szybkie rozpoczęcie prac z mikrokontrolerem PSoC 6 i skrócenie czasu potrzebnego na wprowadzenie urządzeń IoT na rynek. Jest kompatybilny z Arduino, łatwy w użyciu i ma zintegrowane wiele układów peryferyjnych, takich jak np. moduł Bluetooth Low Energy oraz interfejs pojemnościowych czujników dotykowych Cypress CapSense.

Płytka ma też wbudowany kontroler USB-C Cypress EZ-PD CCG3, obsługujący zasilanie przez USB (USB PD) oraz można ją wyposażyć w dodatkowy moduł wyświetlacza E-ink (CY8CKIT-028-EPD), co ułatwia prototypowanie różnorodnych aplikacji IoT.

Warto dodać, że zestaw jest obsługiwany przez nowe, zintegrowane środowisko PSoC Creator 4.2, które umożliwia jednoczesne tworzenie oprogramowania i edycję ustawień sprzętowych oraz kompilowanie i debugowanie systemów opartych o PSoC. Aplikacje są tworzone z użyciem graficznego edytora schematów i ponad 150 przetestowanych już przez producenta bloczków komponentów, gotowych do zastosowania w rozwiązaniach przygotowywanych do produkcji.

Zestaw PSoC 6 BLE Pioneer Kit jest dostępny do nabycia w Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej oraz element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów