Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Delphi przejmuje nuTonomy za 450 mln dolarów

Delphi przejmuje nuTonomy za 450 mln dolarów
W ciągu ostatnich pięciu lat na rynku pojawiło się wiele start-upów mających nadzieję na wywołanie wstrząsu w ponad stuletniej branży motoryzacyjnej poprzez automatyzację i wprowadzenie autonomii pojazdów. Coraz częściej ci drobni gracze są wchłaniani przez obecnych liderów branżowych. Nowa firma nuTonomy z Bostonu została właśnie, kosztem 450 mln dolarów, włączona do Delphi Automotive.

Firma Delphi ogłosiła wcześniej, że dzieli się na dwie odrębne spółki: Delphi Technologies, która zajmować się będzie systemami napędowymi oraz Aptiv - zajmującą się architekturą elektryczną i automatyką jazdy. NuTonomy, wraz z poprzednimi akwizycjami Delphi, takimi jak Ottomatika, będzie funkcjonować pod marką Aptiv.

Podobnie jak nuTonomy, firma Ottomatika z Pittsburgha opracowuje software'owe rozwiązania automatyki prowadzenia, które częściowo mogą się pokrywać. Jak wyjaśnia Glen De Vos z Delphi, w przyszłości możliwe będzie połączenie części nuTonomy i Ottomatiki, ale na razie obie platformy oprogramowania będą rozwijane równolegle.

Mimo akwizycji partnerstwa utworzone przez nuTonomy, w tym relacje z firmą Lyft i francuską Grupą PSA, pozostaną bez zmian. Połączona firma ma nadzieję na ich wykorzystanie do komercjalizacji autonomii jazdy.

Delphi i nuTonomy mają floty automatycznych taksówek działających w części Singapuru w ramach programu pilotażowego sponsorowanego przez tamtejszą organizację Land Transport Authority.

W nadchodzących miesiącach firma Delphi i nuTonomy planują kontynuację rozwoju kadry inżynieryjno-badawczej, tak by obecne prace pilotażowe mogły doczekać się pełnego komercyjnego wdrożenia w latach 2019-20. Delphi/Aptiv będzie nadal współpracować z partnerami, takimi jak BMW, w zakresie integracji systemów z wewnętrznymi rozwiązaniami firm.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje luty 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich luty - marzec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów