Są wyposażone w dwa ekstrudery bezpośrednie, 7-calowy, kolorowy panel dotykowy i Wi-Fi. Całkowicie zamykana obudowa pozwala na drukowanie 3D z materiałów inżynieryjnych o dużej kurczliwości, jak np. ABS.
Dodatkowo, oba modele mają wbudowane zabezpieczenie przed utratą zasilania - w takim przypadku urządzenie zapamiętuje miejsce przerwania wydruku i po wznowieniu zasilania umożliwia wznowienie go w dokładnie tym samym miejscu.
Z racji wielkości przestrzeni roboczej drukarki 3D przystosowane są do ciągłej, wielogodzinnej pracy. Własne oprogramowanie sterujące Idea Maker pozwala na przygotowywanie obiektów do drukowania oraz zdalne sterowanie urządzeniem.
Raise3D to międzynarodowa firma z biurami w Chinach, USA i Holandii oraz własną fabryką i rozbudowanym działem R&D opartym min. o naukowców z Uniwersytetu w Szanghaju. Pierwsza drukarka 3D firmy - Raise3D N1, zadebiutowała w 2015 r. na Kickstarterze zdobywając blisko pół miliona dolarów.
Aktualnie firma skupia się na rozbudowywaniu światowej sieci sprzedaży oraz wsparcia technicznego klientów jak i na pracy nad kolejnymi modelami przemysłowych drukarek 3D. Model N2 Dual dostępny jest w Polsce w cenie 13 tys. zł netto, zaś większy model N2 Plus Dual w cenie 16,3 tys. zł netto.
Więcej informacji można znaleźć na stronie http://raise3d.com.pl/ oraz na stronie dystrybutora - http://get3d.pl/.