Qualcomm Snapdragon Wear 1200 dla IoT

Qualcomm Snapdragon Wear 1200 dla IoT
Stopniowa modernizacja infrastruktury operatorów telekomunikacyjnych na Świecie prowadzi do wycofania obsługi telefonii 2G i 3G na rzecz nowoczesnych kategorii LTE. Dwie najbardziej użyteczne z nich, z punktu widzenia Internetu Rzeczy to LTE Cat-M1 (eMTC) i LTE Cat-NB1 (NB-IoT).

Jak dotąd na rynku pojawiło się niewiele produktów, które sprawnie wspierają te technologie. Zazwyczaj są to moduły lub układy do integracji w urządzeniach. Jeśli jednak projektowana aplikacja zakłada konieczność jak najsilniejszego zmniejszenia rozmiarów gotowego urządzenia, warto poszukać rozwiązania łączącego w sobie funkcje uniwersalnego mikroprocesora z energooszczędnym modemem LTE.

Przykładem takiego rozwiązania jest zaprezentowany w czerwcu, a obecnie wchodzący na rynek układ Snapdragon Wear 1200. Pozwala on na uzyskanie transferów 300 kb/s lub 20 kb/s w kierunku do modemu i 20 kb/s lub 60 kb/s w przeciwnym (odpowiednio dla kategorii M1 i NB1).

Wspiera też LTE HD-FDD, LTE TDD i E-GPRS oraz VoLTE. W układzie zintegrowano także odbiorniki GNSS: GPS, GLONASS, Beidou i Galileo. Sam rdzeń to ARM Cortex A7, taktowany zegarem 1,3 GHz. Sprawnie współpracuje z systemami Linux i ThreadX.

Obsługuje zaawansowane mechanizmy obniżania poboru mocy oraz kilka technologii zabezpieczających dane i kod wgrane do pamięci. Snapdragon Wear 1200 może obsługiwać pamięci MCP NAND oraz LPDDR2, a wyświetlacze poprzez interfejs SPI.

Aby zacząć projektować pod kątem procesorów Qualcomma, warto zarejestrować się pod adresem: https://developer.qualcomm.com/.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów