Qualcomm Snapdragon Wear 1200 dla IoT

Qualcomm Snapdragon Wear 1200 dla IoT
Stopniowa modernizacja infrastruktury operatorów telekomunikacyjnych na Świecie prowadzi do wycofania obsługi telefonii 2G i 3G na rzecz nowoczesnych kategorii LTE. Dwie najbardziej użyteczne z nich, z punktu widzenia Internetu Rzeczy to LTE Cat-M1 (eMTC) i LTE Cat-NB1 (NB-IoT).

Jak dotąd na rynku pojawiło się niewiele produktów, które sprawnie wspierają te technologie. Zazwyczaj są to moduły lub układy do integracji w urządzeniach. Jeśli jednak projektowana aplikacja zakłada konieczność jak najsilniejszego zmniejszenia rozmiarów gotowego urządzenia, warto poszukać rozwiązania łączącego w sobie funkcje uniwersalnego mikroprocesora z energooszczędnym modemem LTE.

Przykładem takiego rozwiązania jest zaprezentowany w czerwcu, a obecnie wchodzący na rynek układ Snapdragon Wear 1200. Pozwala on na uzyskanie transferów 300 kb/s lub 20 kb/s w kierunku do modemu i 20 kb/s lub 60 kb/s w przeciwnym (odpowiednio dla kategorii M1 i NB1).

Wspiera też LTE HD-FDD, LTE TDD i E-GPRS oraz VoLTE. W układzie zintegrowano także odbiorniki GNSS: GPS, GLONASS, Beidou i Galileo. Sam rdzeń to ARM Cortex A7, taktowany zegarem 1,3 GHz. Sprawnie współpracuje z systemami Linux i ThreadX.

Obsługuje zaawansowane mechanizmy obniżania poboru mocy oraz kilka technologii zabezpieczających dane i kod wgrane do pamięci. Snapdragon Wear 1200 może obsługiwać pamięci MCP NAND oraz LPDDR2, a wyświetlacze poprzez interfejs SPI.

Aby zacząć projektować pod kątem procesorów Qualcomma, warto zarejestrować się pod adresem: https://developer.qualcomm.com/.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna marzec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów