Polskie projekty wśród zwycięzców międzynarodowego konkursu "Change the World" organizowanego przez Premier Farnell

Polskie projekty wśród zwycięzców międzynarodowego konkursu "Change the World" organizowanego przez Premier Farnell
Firma Premier Farnell, dystrybutor rozwiązań rozwojowych, nagrodził dwa polskie projekty w ramach swojego międzynarodowego konkursu "Change the World". Wśród wszystkich 10 zwycięskich projektów znalazły się także zgłoszenia z Boliwii, Grecji, Indii, Włoch, Kenii i Wielkiej Brytanii.

Konkurs rozpoczął się w 2016 roku, a jego celem było zainspirowanie inżynierów-projektantów z każdej grupy wiekowej i niezależnie od ich doświadczenia. Mieli oni rozwijać swoje pomysły i sprawdzić swoje umiejętności podczas tworzenia rozwiązań, które mogłyby zmienić Świat na lepsze, kosztem 1000 dolarów wydanych na produkty z oferty Farnell element14.

Uczestnicy zostali poproszeni o wybranie produktów z szerokiej oferty Farnell element14, obejmującej m.in. półprzewodniki, złącza i kable, elementy pasywne oraz płytki deweloperskie, komputery jednopłytkowe, aparaturę pomiarową a także narzędzia, a następnie mieli opisać swój pomysł za pomocą nie więcej niż 500 wyrazów.

Steve Carr, Head of Global Marketing Premier Farnell, powiedział: "Otrzymaliśmy różnorodne pomysły na zmianę świata, zgłaszane przez studentów, twórców i inżynierów z całego globu. Zwycięskie zgłoszenia obejmują pomysły, począwszy od tanich, przenośnych centr diagnostycznych dla terenów niezurbanizowanych, poprzesz precyzyjne systemy pszczelarskie, których celem jest odwrócenie procesu wymierania pszczół, a kończąc na drukowanym na drukarce 3D inkubatorze, który miałby rozwiązać problem braku technologii medycznych w mniej rozwiniętych regionach Świata. Aktualnie jesteśmy w trakcie rozmów ze wszystkimi laureatami, aby dowiedzieć się, w jaki sposób nasz zespół może im pomóc w rozwoju tych pomysłów, by przemienić je w prawdziwe projekty, które będą mogły zmienić Świat."

Zwycięskie polskie projekty to: wieloprocesorowy system, który wykorzystuje połączone sygnały, pochodzące z wielu źródeł, by pomóc osobom niewidomym i niedowidzącym w poruszaniu się w codziennym życiu oraz "SmogCleaner" - samooczyszczający się i samoregulujący, inteligentny filtr elektroniczny, którego celem jest walka z zanieczyszczeniami powietrza.

Aby dowiedzieć się więcej na temat pomysłów nagrodzonych w konkursie "Change the World", wystarczy wejść na stronę internetową element14changetheworld.com/winners/. Zwycięzcy będą także dokumentowali swoją drogę od pomysłu do jego realizacji, którą będzie można śledzić w ramach społeczności element14.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna lipiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów