RS Components wprowadza do oferty moduł we/wy wzbogacony o funkcję bramy IoT

RS Components wprowadza do oferty moduł we/wy wzbogacony o funkcję bramy IoT
Firma RS Components ogłosiła dostępność nowego modułu SIMATIC IOT2000 marki Siemens, który jest nakładką zgodną ze standardem Arduino, zapewniającą łączność za pomocą dodatkowego cyfrowego i analogowego wejścia/wyjścia (I/O) w środowisku przemysłowym. Zaprojektowany z myślą o kompatybilności z przemysłowymi bramami IoT SIMATIC IOT2020 oraz IOT2040 ten nowy moduł można bezpośrednio podłączyć do lokalnych czujników w celu wyzwalania procesów niekrytycznych pod względem czasu.

Adresowany za pośrednictwem uniwersalnych złączy we/wy i programowany za pomocą języków wysokiego poziomu, wytrzymały moduł IOT2000 otrzymał certyfikaty CE i UL oraz jest przeznaczony do pracy ciągłej w warunkach przemysłowych. Dostępne są następujące złącza we/wy: pięć wejść cyfrowych 24 V oraz dwa wyjścia tego samego typu, a także dwa wejścia analogowe z możliwością wyboru, które zapewniają rozdzielczość 9 bitów i zakres od 0 do 10 V lub od 0 do 20 mA.

Od pierwszego wprowadzenia produktu do sprzedaży pod koniec 2016 roku firma RS jest wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem tej otwartej i elastycznej bramy IoT z serii SIMATIC IOT2020 do zastosowań przemysłowych. Produkowane przez firmę Siemens urządzenie jest zgodne ze standardem Arduino.

Firma RS podpisała ostatnio także umowę z firmą Arduino, w ramach której model IOT2020 będzie także dostępny na stronie Arduino.cc shop i za pośrednictwem innych kanałów dla studentów, projektantów, pasjonatów i początkujących inżynierów, którzy są głównymi odbiorcami produktów marki Arduino.

Moduł IOT2020 jest wyjątkowo dobrze dostosowany do celów edukacyjnych i spełnia wiele wymogów dotyczących wykorzystania w szkołach i na uczelniach, umożliwiając studentom szybkie zdobycie doświadczenia w zakresie konstruowania w praktyce, jak również zapewniając początkującym i projektantom realizację pomysłów bez ograniczeń w profesjonalnych aplikacjach i projektach.

Udostępniając różne interfejsy, takie jak Ethernet, USB i Micro SD, produkt jest zgodny z oprogramowaniem typu Open Source, np. Arduino IDE i Yocto Linux, i może być programowany przy użyciu języków wysokiego poziomu, takich jak Java, C++ i JSON. Moduł IOT2020 jest także tematem trwającego konkursu społeczności projektantów Hackster. Sponsorami wydarzenia są firmy, takie jak RS, Tektronix, Weller i Massimo Banzi - współtwórca Arduino.

Głównym założeniem jest przybliżenie inżynierom, projektantom i studentom innowacyjnych aplikacji i rozwiązań na podstawie bramy IoT. Trwający właśnie konkurs jest już w fazie finalnej, a po ostatnim wydłużeniu czasu jego trwania zakończenie zaplanowano na połowę maja. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie społeczności Hackster.io: https://www.hackster.io/contests/IOT2020.

Heiko Luckhaupt, Industry Sector Marketing Manager w RS, stwierdził: "Wprowadzenie nowego modułu SIMATIC IOT2000 dodaje dodatkowe funkcje dla modelu IOT2020. Dzięki niemu wypełniona zostanie luka między prototypowaniem komponentów elektronicznych w oparciu o standard Arduino a światem przemysłowej automatyzacji".

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2024

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2024

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje październik 2024

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2024

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2024

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów