Nowe potrzeby klientów na rynku elektroniki w medycynie

Nowe potrzeby klientów na rynku elektroniki w medycynie
Pojawienie się systemów EDM (Elektronicznej Dokumentacji Medycznej) i postęp w obrazowaniu wysokiej rozdzielczości w dziedzinie prześwietleń rentgenowskich czy ultrasonografii stworzyły ogromne ilości informacji, których zagospodarowanie nie jest łatwe. Ostatnio w placówkach medycznych coraz częściej wykorzystuje się urządzenia przenośne do korzystania z tych danych, ale łatwo je można skraść, co powoduje powstanie ryzyka utraty bądź wycieku krytycznych danych.

Jedną z dróg uniknięcia tych problemów jest zastosowanie infrastruktury bazującej na urządzeniach typu "thin client". Terminale te są podobne do tradycyjnych komputerów stacjonarnych ale zamiast przechowywać dane na wbudowanym dysku, są one pobierane na żywo z sieci. Systemy tego typu można wygodnie wieszać na ścianach wraz z ekranami (także dotykowymi czy o dużej rozdzielczości).

Znajduje to potwierdzenie w najnowszym raporcie dotyczącym bezpieczeństwa IT, przygotowanym przez firmę Imprivata. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach rynek medyczny będzie bardzo chłonny na tego typu rozwiązania.

Inżynierowie chcący skorzystać z okazji i wykonać tego typu systemu, powinni rozpocząć prace od poszukania odpowiedniej platformy, która spełnia wymagania stawiane przed takimi systemami. Właśnie z myślą o takich zastosowaniach firma AMD wprowadziła niedawno na rynek najnowsze wersje (trzecią generację) procesorów serii G, przeznaczonych do systemów wbudowanych. Więcej na ten temat oraz odnośnie możliwości ich zastosowania można znaleźć pod adresem http://www.amd.com/en-us/products/embedded/processors/g-series

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów