Jedną z dróg uniknięcia tych problemów jest zastosowanie infrastruktury bazującej na urządzeniach typu "thin client". Terminale te są podobne do tradycyjnych komputerów stacjonarnych ale zamiast przechowywać dane na wbudowanym dysku, są one pobierane na żywo z sieci. Systemy tego typu można wygodnie wieszać na ścianach wraz z ekranami (także dotykowymi czy o dużej rozdzielczości).
Znajduje to potwierdzenie w najnowszym raporcie dotyczącym bezpieczeństwa IT, przygotowanym przez firmę Imprivata. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach rynek medyczny będzie bardzo chłonny na tego typu rozwiązania.
Inżynierowie chcący skorzystać z okazji i wykonać tego typu systemu, powinni rozpocząć prace od poszukania odpowiedniej platformy, która spełnia wymagania stawiane przed takimi systemami. Właśnie z myślą o takich zastosowaniach firma AMD wprowadziła niedawno na rynek najnowsze wersje (trzecią generację) procesorów serii G, przeznaczonych do systemów wbudowanych. Więcej na ten temat oraz odnośnie możliwości ich zastosowania można znaleźć pod adresem http://www.amd.com/en-us/products/embedded/processors/g-series