NI Days 2016 w Warszawie

NI Days 2016 w Warszawie
W połowie października firma National Instruments zorganizowała konferencję, na której prezentowała swoje najnowsze produkty i technologie polskim inżynierom. Konferencja organizowana jest co roku i stanowi odpowiednik amerykańskiego NI Weeku, który każdorazowo gromadzi tysiące odwiedzających.

Polska edycja odbyła się w hotelu Mariott, a liczba gości sięgnęła 453 osób. Od godziny 9 rano do 18 wieczorem prowadzono prelekcje i warsztaty w czterech salach. Sale wykładowe łączono jedynie na czas głównych prezentacji, które odbyły się rano i w środku dnia.

Pierwsza ścieżka tematyczna obejmowała trendy technologiczne i edukacyjne. Druga - zautomatyzowane testy. Trzecia dotyczyła systemów wbudowanych i akwizycji danych. W czwartej sali prowadzono praktyczne warsztaty. Prelekcje wygłaszali nie tylko pracownicy NI, ale też założyciele firm stosujących sprzęt i oprogramowanie National Instruments, inżynierowie oraz wykładowcy z uczelni.

Firma dokonała też polskich premier nowego sprzętu. Dużo uwagi poświecono płytkom do platformy edukacyjnej ELVIS, które można było oglądać na żywo na jednym ze stoisk. Ich wybór poszerzył się w ostatnim czasie. Warto też zwrócić uwagę na możliwości najnowszej wersji oprogramowania Multisim, które pozwala na symulowanie układów elektronicznych, a nawet projektowanie płytek drukowanych. Na koniec warto wspomnieć o ogłoszonej niedawno zmianie.

James Truchard, jeden ze współzałożycieli firmy National Instruments i jej odwieczny dyrektor, z końcem roku 2016 zrzeka się swojego stanowiska na rzecz dotychczasowego dyrektora finansowego - Alexa Daverna. Choć taka zmiana kadrowa wydaje się nieść za sobą istotne konsekwencje, zwłaszcza z uwagi na aktywny udział pana Trucharda w firmie od początku jej istnienia, przedstawiciele NI zapewniają, że strategia firmy pozostanie niezmieniona.

Na dowód informują, że Alex Davern został "namaszczony" na nowego dyrektora firmy już dwa lata temu i specjalnie dla niego przygotowano dodatkowe stanowisko dyrektora operacyjnego. Dzięki bliskiej współpracy z założycielami NI, należy się spodziewać, że duch i misja firmy pozostaną niezmienione.

Marcin Karbowniczek, EP

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich październik 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów