Polska edycja odbyła się w hotelu Mariott, a liczba gości sięgnęła 453 osób. Od godziny 9 rano do 18 wieczorem prowadzono prelekcje i warsztaty w czterech salach. Sale wykładowe łączono jedynie na czas głównych prezentacji, które odbyły się rano i w środku dnia.
Pierwsza ścieżka tematyczna obejmowała trendy technologiczne i edukacyjne. Druga - zautomatyzowane testy. Trzecia dotyczyła systemów wbudowanych i akwizycji danych. W czwartej sali prowadzono praktyczne warsztaty. Prelekcje wygłaszali nie tylko pracownicy NI, ale też założyciele firm stosujących sprzęt i oprogramowanie National Instruments, inżynierowie oraz wykładowcy z uczelni.
Firma dokonała też polskich premier nowego sprzętu. Dużo uwagi poświecono płytkom do platformy edukacyjnej ELVIS, które można było oglądać na żywo na jednym ze stoisk. Ich wybór poszerzył się w ostatnim czasie. Warto też zwrócić uwagę na możliwości najnowszej wersji oprogramowania Multisim, które pozwala na symulowanie układów elektronicznych, a nawet projektowanie płytek drukowanych. Na koniec warto wspomnieć o ogłoszonej niedawno zmianie.
James Truchard, jeden ze współzałożycieli firmy National Instruments i jej odwieczny dyrektor, z końcem roku 2016 zrzeka się swojego stanowiska na rzecz dotychczasowego dyrektora finansowego - Alexa Daverna. Choć taka zmiana kadrowa wydaje się nieść za sobą istotne konsekwencje, zwłaszcza z uwagi na aktywny udział pana Trucharda w firmie od początku jej istnienia, przedstawiciele NI zapewniają, że strategia firmy pozostanie niezmieniona.
Na dowód informują, że Alex Davern został "namaszczony" na nowego dyrektora firmy już dwa lata temu i specjalnie dla niego przygotowano dodatkowe stanowisko dyrektora operacyjnego. Dzięki bliskiej współpracy z założycielami NI, należy się spodziewać, że duch i misja firmy pozostaną niezmienione.
Marcin Karbowniczek, EP