Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

NI Days 2016 w Warszawie

NI Days 2016 w Warszawie
W połowie października firma National Instruments zorganizowała konferencję, na której prezentowała swoje najnowsze produkty i technologie polskim inżynierom. Konferencja organizowana jest co roku i stanowi odpowiednik amerykańskiego NI Weeku, który każdorazowo gromadzi tysiące odwiedzających.

Polska edycja odbyła się w hotelu Mariott, a liczba gości sięgnęła 453 osób. Od godziny 9 rano do 18 wieczorem prowadzono prelekcje i warsztaty w czterech salach. Sale wykładowe łączono jedynie na czas głównych prezentacji, które odbyły się rano i w środku dnia.

Pierwsza ścieżka tematyczna obejmowała trendy technologiczne i edukacyjne. Druga - zautomatyzowane testy. Trzecia dotyczyła systemów wbudowanych i akwizycji danych. W czwartej sali prowadzono praktyczne warsztaty. Prelekcje wygłaszali nie tylko pracownicy NI, ale też założyciele firm stosujących sprzęt i oprogramowanie National Instruments, inżynierowie oraz wykładowcy z uczelni.

Firma dokonała też polskich premier nowego sprzętu. Dużo uwagi poświecono płytkom do platformy edukacyjnej ELVIS, które można było oglądać na żywo na jednym ze stoisk. Ich wybór poszerzył się w ostatnim czasie. Warto też zwrócić uwagę na możliwości najnowszej wersji oprogramowania Multisim, które pozwala na symulowanie układów elektronicznych, a nawet projektowanie płytek drukowanych. Na koniec warto wspomnieć o ogłoszonej niedawno zmianie.

James Truchard, jeden ze współzałożycieli firmy National Instruments i jej odwieczny dyrektor, z końcem roku 2016 zrzeka się swojego stanowiska na rzecz dotychczasowego dyrektora finansowego - Alexa Daverna. Choć taka zmiana kadrowa wydaje się nieść za sobą istotne konsekwencje, zwłaszcza z uwagi na aktywny udział pana Trucharda w firmie od początku jej istnienia, przedstawiciele NI zapewniają, że strategia firmy pozostanie niezmieniona.

Na dowód informują, że Alex Davern został "namaszczony" na nowego dyrektora firmy już dwa lata temu i specjalnie dla niego przygotowano dodatkowe stanowisko dyrektora operacyjnego. Dzięki bliskiej współpracy z założycielami NI, należy się spodziewać, że duch i misja firmy pozostaną niezmienione.

Marcin Karbowniczek, EP

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio luty 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje styczeń 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich styczeń 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów