Nabywca zapłacił gotówką 20 dolarów za akcję, czyli łącznie 2,4 mld dolarów. W wyniku fuzji Fairchild przestał być notowany na giełdzie i stał się spółką całkowicie zależną od ON Semiconductor.
- "Przejęcie firmy Fairchild jest istotnym krokiem w naszym dążeniu do tego, by stać się wiodącym dostawcą rozwiązań z zakresu zarządzania energią oraz półprzewodników analogowych przeznaczonych dla szerokiej gamy aplikacji i na rynki końcowe" - powiedział Keith Jackson, prezes ON Semiconductor.
Oczekuje się, że akwizycja przyniesie korzyści w drugiej połowie 2017 roku. ON Semiconductor spodziewa się osiągnąć roczne oszczędności kosztowe na poziomie 160 mln dolarów do końca 2017 r., 200 mln do końca 2018 roku i 225 mln dolarów do końca roku 2019.
ON Semiconductor ogłosił także wprowadzenie nowej struktury organizacyjnej, która odzwierciedla wieloletnią ewolucję portfela produktów firmy, począwszy od produktów standardowych do bardzo zróżnicowanych rozwiązań z dziedziny zarządzania energią, obrazowania oraz rozwiązań analogowych.
Nową strukturę tworzą trzy jednostki sprawozdawcze - Power Solutions Group, na czele której stoi Bill Hall, Analog Solutions Group z kierującym nią Bobem Klosterboerem i Image Sensor Group, której przewodniczy Taner Ozcelik. Działania System Solutions Group włączono do trzech powyższych jednostek.