Po dokonaniu przejęcia SoftBank zamierza zachować angielską siedzibę ARM w Cambridge oraz w ciągu najbliższych pięciu lat podwoić zatrudnienie w Wielkiej Brytanii i zwiększyć liczbę pracowników za granicą. Japoński nabywca pozostawi markę i istniejący model biznesowy firmy, nie wymieni też kadry kierowniczej wyższego szczebla.
Prezes i CEO SoftBanku Masayoshi Son zapowiedział, że teraz skoncentruje się na przekształceniu swojej firmy z przedsiębiorstwa japońskiego mającego kilka aktywów zagranicznych do podmiotu globalnego, który w sposób zrównoważony będzie wzrastać w dłuższej perspektywie.
SoftBank zainteresował się firmą ARM, ponieważ obserwował jej silną pozycję wśród wiodących światowych firm technologicznych, duże możliwości w zakresie własności intelektualnej w branży półprzewodników i w Internecie Rzeczy, a także z uwagi na udokumentowaną historię innowacji.
Japoński SoftBank skupia obecnie przedsiębiorstwa funkcjonujące w sektorach zaawansowanej telekomunikacji oraz konsumenckiego Internetu. Są to m.in. spółki SoftBank Telecom, Sprint i Yahoo! Japan, jak również rozwijające się inicjatywy z dziedziny robotyki i czystej energii.