Chińczycy gotowi przejąć Fairchilda za 2,5 mld dol.

Chińczycy gotowi przejąć Fairchilda za 2,5 mld dol.
Hua Capital z innym chińskim partnerem są gotowi do zakupu firmy Fairchild Semiconductor, najstarszego dostawcy półprzewodników z Doliny Krzemowej, dowiedział się dziennik New Yorker Post.

Według dziennika jest bardzo możliwe, że Fairchild zaakceptuje ofertę i dojdzie do transakcji o wartości 2,5 mld dol. z udziałem firm China Resources Microelectronics oraz Hua Capital Management. Transakcja może dojść do skutku pomimo rosnącej ostrożności amerykańskich agencji regulacyjnych, co do potencjalnych przejęć firm rodzimych przez podmioty zagraniczne.

Fairchild ujawnił, że pod koniec stycznia br. otrzymał od Chińczyków ofertę wykupu po cenie 21,7 dol. za akcję, podczas gdy w listopadzie firma przystała na warunki przejęcia zaproponowane przez ON Semiconductor po 20 dol. za akcję, czyli łącznie za 2,4 mld dol.

Cały czas możliwe jest, że ON Semi podbije swoją ofertę. Ewentualna transakcja wymagałaby zgody komisji ds. inwestycji zagranicznych USA. W styczniu komisja ta zablokowała sprzedaż przez Philipsa grupie inwestorów, w tym firm chińskich, udziału większościowego w producencie LED z Kalifornii, uzasadniając decyzję względami "bezpieczeństwa narodowego". Chińskie przedsiębiorstwa coraz częściej wyszukują okazje, aby lokować kapitał w aktywach zagranicą w związku ze spadkami na chińskich giełdach i słabnącym wzrostem gospodarczym.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów