Siemens zwiększył nakłady na badania i rozwój o 7%, do 4,8 mld euro

Siemens zwiększył nakłady na badania i rozwój o 7%, do 4,8 mld euro
Grupa przemysłowa Siemens zwiększyła w 2015 r. wydatki na badania oraz współpracę z młodymi firmami technologicznymi, aby pozostawać w czołówce innowacyjnych firm na świecie, a zarazem jednym z liderów branży.

Nakłady na badania i rozwój Siemensa wzrosły o 7%, do 4,8 mld euro, a centralnymi obszarami innowacji firmy pozostały automatyzacja, komputeryzacja procesów oraz systemy energii. Siemens, mający w dorobku rozwój technik telegrafu, dynama czy tramwaju, a współcześnie m.in. informatyczno-elektroniczne systemy kierowania komunikacją w miastach czy elektronikę medyczną, np. lampy rentgenowskie i urządzenia do scyntografii, postrzega zdolność innowacyjną jako swoisty modus vivendi, pozwalający nadal odgrywać rolę pioniera na wielu rynkach.

Obecnie Siemens coraz bardziej musi rywalizować z producentami oprogramowania, którzy opracowują nowe technologie szybciej, choć są bez dorobku w wytwarzaniu sprzętu technicznego opartego na maszynerii czy zaawansowanych techniczne rozwiązań przemysłowych. Około 5% z 350 tysięcy pracowników niemieckiej firmy to inżynierowie oprogramowania.

Siemens inwestuje także w nowe firmy technologiczne. W ciągu ostatnich 20 lat wydał na nie ponad 800 mln euro. Firma ma zamiar powołać trzyletni fundusz o wartości 100 mln euro, przeznaczony dla pracowników na rozwój ich własnych projektów, na utworzenie nowego centrum badawczego dla 100 osób w Monachium oraz rekrutację personelu B+R w Chinach.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów