Siemens zwiększył nakłady na badania i rozwój o 7%, do 4,8 mld euro

Siemens zwiększył nakłady na badania i rozwój o 7%, do 4,8 mld euro
Grupa przemysłowa Siemens zwiększyła w 2015 r. wydatki na badania oraz współpracę z młodymi firmami technologicznymi, aby pozostawać w czołówce innowacyjnych firm na świecie, a zarazem jednym z liderów branży.

Nakłady na badania i rozwój Siemensa wzrosły o 7%, do 4,8 mld euro, a centralnymi obszarami innowacji firmy pozostały automatyzacja, komputeryzacja procesów oraz systemy energii. Siemens, mający w dorobku rozwój technik telegrafu, dynama czy tramwaju, a współcześnie m.in. informatyczno-elektroniczne systemy kierowania komunikacją w miastach czy elektronikę medyczną, np. lampy rentgenowskie i urządzenia do scyntografii, postrzega zdolność innowacyjną jako swoisty modus vivendi, pozwalający nadal odgrywać rolę pioniera na wielu rynkach.

Obecnie Siemens coraz bardziej musi rywalizować z producentami oprogramowania, którzy opracowują nowe technologie szybciej, choć są bez dorobku w wytwarzaniu sprzętu technicznego opartego na maszynerii czy zaawansowanych techniczne rozwiązań przemysłowych. Około 5% z 350 tysięcy pracowników niemieckiej firmy to inżynierowie oprogramowania.

Siemens inwestuje także w nowe firmy technologiczne. W ciągu ostatnich 20 lat wydał na nie ponad 800 mln euro. Firma ma zamiar powołać trzyletni fundusz o wartości 100 mln euro, przeznaczony dla pracowników na rozwój ich własnych projektów, na utworzenie nowego centrum badawczego dla 100 osób w Monachium oraz rekrutację personelu B+R w Chinach.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów