Nazwa Freescale znika, NXP pozostaje

Nazwa Freescale znika, NXP pozostaje
NXP i Freescale ogłosiły w grudniu finalizację fuzji zgodnie z warunkami umowy połączenia obu firm z marca 2015 r. W jej wyniku powstał lider rynku chipów analogowo-cyfrowych o sumarycznych przychodach ponad 10 mld dol. rocznie.

Od połączenia firma prowadzi działalność pod dotychczasową nazwą NXP Semiconductors i staje się liderem dostaw półprzewodników dla branży motoryzacyjnej, dostarczając łącznie więcej układów scalonych do samochodów niż Renesas i Infineon. Nowopowstały gigant skupi się także na układach scalonych do łączności bezprzewodowej i zabezpieczenia transmisji danych.

Za Freescale NXP zgodziło się zapłacić 11,8 mld dol. Aby transakcja mogła dojść do skutku, Holendrzy sprzedali w maju oddział wzmacniaczy mocy w.cz. do stacji bazowych telefonii komórkowej. Kupiła go chińska firma Jianguang Asset Management za 1,8 mld dol.

NXP jest jednym z czołowych dostawców rozwiązań do systemów embedded zapewniających bezpieczną transmisję danych na rynki m.in. połączonych z internetem samochodów i sieci inteligentnych systemów (IoT). Firma jest, obok Sony, współtwórcą technologii NFC, oraz także interfejsu I²C (jeszcze pod nazwą Philips). Przed transakcją NXP zatrudniało na świecie 45 tysięcy pracowników.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów