Producent systemów zasilania awaryjnego wyda na utworzenie kompleksu około 18 mln zł, z czego 3,5 mln zł to koszt zakupu działki budowlanej. Celem inwestycji, jak podaje spółka, jest sprostanie liczbie zamówień od klientów z całego świata. W nowym obiekcie APS Energia będzie projektować i produkować systemy m.in. dla firm wydobywających ropę i gaz oraz elektrowni tradycyjnych i atomowych.
APS liczy, że dzięki rozwojowi produkcji i przede wszystkim działu badawczo-rozwojowego zdoła zwiększyć obecność na rynkach zagranicznych, wynika z wypowiedzi prezesa firmy Piotra Szewczyka. Do opracowań R&D spółki należą m.in. filtry hybrydowe dla sektora wydobycia ropy naftowej i rozwiązania w grupie systemów zasilania przeznaczonych dla rynku trakcji jezdnej (lokomotywy i wagony).
Aktualnie APS Energia prowadzi kolejne prace R&D, których efektem będą specjalistyczne urządzenia zasilania gwarantowanego dla m.in. platform wiertniczych. Obecnie APS zatrudnia 335 osób. Klientami firmy są m.in. NATO, PKN Orlen, PGE, EDF Kogeneracja, Nord Stream, South Stream, rafineria Możejki, operatorzy pól gazowych na Syberii, rosyjskie elektrownie atomowe i pakistańskie elektrownie tradycyjne, rurociągi gazowe i naftowe na Bliskim Wschodzie. Nowe centrum ma rozpocząć działalność w I poł. 2016 r.