Za 37 mld dol. Avago Technologies przejął firmę Broadcom, wytwórcę układów do sieci szerokopasmowych i bezprzewodowych, m.in. części do iPhone'ów. Była to największa fuzja spółek technologicznych od kilkunastu lat. W jej wyniku powstał potężny globalny producent półprzewodników - trzeci pod względem wielkości po Intelu i Qualcommie.
Wcześniej Avago przejął m.in. LSI. Wielką fuzją na rynku telekomunikacyjnym było natomiast połączenie operatorów telewizji kablowej i Internetu - Charter Communications za mniej więcej 90 mld dol. przejął spółkę Time Warner Cable i mniejszego operatora kablowego Bright House.
Na początku czerwca z kolei Intel dokonał największego przejęcia w swojej historii. Za 16,7 mld dol. firma kupiła Alterę - dostawcę układów programowalnych. Transakcja ta ma doprowadzić do powstania nowej klasy produktów, o poprawionej wydajności, tańszych i bardziej wszechstronnych w wykorzystaniu.
Analitycy łączą boom na rynku fuzji z najniższymi w historii stopami procentowymi w USA (0-0,25%). To powoduje, że koncerny mogą sprzedawać obligacje na niski procent, a właśnie one są jednym z najważniejszych źródeł finansowania przejęć oprócz akcji i własnych rezerw finansowych. ,
Średnia rentowność obligacji emitowanych przez amerykańskie korporacje wynosi teraz około 3% i jest o połowę niższa niż w 2007 r. Tymczasem amerykański bank centralny Fed za kilka miesięcy prawdopodobnie podniesie stopy procentowe, bo gospodarka jest rozkręcona. Wzrosną więc koszty obsługi długów korporacji, co może część z nich wpędzić w poważne tarapaty.