Intel zamierza przejąć Alterę?

Intel zamierza przejąć Alterę?
Według Wall Street Journal Intel prowadzi rozmowy mające na celu uzgodnienie warunków przejęcia Altery, z którą współpracuje przy produkcji chipów.

Wartość transakcji może sięgnąć 10 mld dolarów, przez co będzie największym przejęciem w historii Intela. Przejęcie Altery, która produkuje układy FPGA, stanowiłoby potwierdzenie determinacji prezesa Intela Briana Krzanicha, z jaką dąży do wchodzenia na nowe rynki w czasie, gdy sektor PC ulega wyraźnemu osłabieniu.

Intel, choć dominuje na rynku chipów stosowanych w komputerach i stał się największym ich producentem, jednocześnie okazał się biznesowo ociężały w porównaniu do rywali przystosowujących się do rosnącej w ostatnich latach popularności aplikacji mobilnych. W marcu br. Intel obniżył o blisko 1 mld dolarów swoje prognozy przychodów w pierwszym kwartale do ok. 12,8 mld.

Gigant półprzewodnikowy z Santa Clara w Kalifornii ma wartość rynkową około 151,6 mld dolarów. Jest zdecydowanie największym dostawcą układów dla komputerów PC i systemów serwerowych. Altera, z siedzibą w San Jose w Kalifornii, jest jednym z dwóch największych producentów układów FPGA. Przejęcie Altery pozwoliłoby Intelowi umocnić partnerstwo produkcyjne i pomogło zachować pełne obłożenie fabryk.

Zdaniem WSJ przejęcie Altery byłoby wielką wygraną dla Intela i dało impuls do jego rozwoju, niemniej czy i kiedy to się stanie nie wiadomo. Na razie z obu firm płyną na razie komentarze mające na celu wyciszenie medialnej wrzawy, bo niestety odbija się to na wycenie akcji obu tych firm.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik kwiecień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje marzec 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna kwiecień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Praktyczny Kurs Elektroniki 2018

Praktyczny Kurs Elektroniki

24 pasjonujące projekty elektroniczne

Elektronika dla Wszystkich kwiecień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów