Dzień z National Instruments, czyli NI Days 2014

Dzień z National Instruments, czyli NI Days 2014
NIDays to największe coroczne wydarzenie związane z technologiami pomiarowymi, które organizuje firma National Instruments. W tym roku impreza była rekordowa - odbyło się ponad 30 sesji poświęconych zautomatyzowanemu testowaniu, systemom pomiarowo-kontrolnym oraz technologiom embedded, do tego ma miejsce wystawa sprzętu i wydarzenia dodatkowe. W całodniowym spotkaniu wzięło udział blisko 400 osób.

Cztery ścieżki tematyczne, czyli równolegle odbywające się cykle prezentacji, pozwalały na dobranie tematyki do zainteresowań zawodowych uczestników, zarówno dla elektroników, automatyków czy też przedstawicieli świata nauki. Elektroników mogły zaciekawić prezentacje NI VirtualBench - nowego kompaktowego systemu pomiarowego "pięć przyrządów laboratoryjnych w jednym", urządzenia testujące RF nowej generacji, system radia definiowanego programowo (SDR) z układem FPGA. Ciekawa był też wykład "Układy w.cz. - optymalizacja PCB i projektowanie 3D na poziomie komponentów przy wykorzystaniu narzędzi AWR i NI".

Wystąpienie otwierające konferencję poświęcono tematyce IoT oraz temu, jak ma się on do sposobów tworzenia systemów pomiarowo-kontrolnych i rozproszonego przetwarzania danych.

Tym, co na spotkaniach z National Instruments wielu inżynierów ocenia prawdopodobnie jako najciekawsze, są aplikacje i opisy wdrożonych systemów - ich omówienia również nie zabrakło. Takimi były m.in. stanowiska testowe i służące do zbierania danych w pojazdach wojskowych i samolotach, linia montażowa do montażu systemów chłodzenia siedzeń w samochodach marki Volvo oraz nowe stanowiska do badania pracy łożysk silników w Instytucie Lotnictwa. Podczas NIDays odbyły się również warsztaty poświęcone m.in. wykorzystaniu LabVIEW i oprogramowania DIAdem oraz nowej platformie myRIO. Ta ostatnia przeznaczona jest do zastosowań edukacyjnych w obszarze automatyki, robotyki i systemów embedded.

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów