Cztery ścieżki tematyczne, czyli równolegle odbywające się cykle prezentacji, pozwalały na dobranie tematyki do zainteresowań zawodowych uczestników, zarówno dla elektroników, automatyków czy też przedstawicieli świata nauki. Elektroników mogły zaciekawić prezentacje NI VirtualBench - nowego kompaktowego systemu pomiarowego "pięć przyrządów laboratoryjnych w jednym", urządzenia testujące RF nowej generacji, system radia definiowanego programowo (SDR) z układem FPGA. Ciekawa był też wykład "Układy w.cz. - optymalizacja PCB i projektowanie 3D na poziomie komponentów przy wykorzystaniu narzędzi AWR i NI".
Wystąpienie otwierające konferencję poświęcono tematyce IoT oraz temu, jak ma się on do sposobów tworzenia systemów pomiarowo-kontrolnych i rozproszonego przetwarzania danych.
Tym, co na spotkaniach z National Instruments wielu inżynierów ocenia prawdopodobnie jako najciekawsze, są aplikacje i opisy wdrożonych systemów - ich omówienia również nie zabrakło. Takimi były m.in. stanowiska testowe i służące do zbierania danych w pojazdach wojskowych i samolotach, linia montażowa do montażu systemów chłodzenia siedzeń w samochodach marki Volvo oraz nowe stanowiska do badania pracy łożysk silników w Instytucie Lotnictwa. Podczas NIDays odbyły się również warsztaty poświęcone m.in. wykorzystaniu LabVIEW i oprogramowania DIAdem oraz nowej platformie myRIO. Ta ostatnia przeznaczona jest do zastosowań edukacyjnych w obszarze automatyki, robotyki i systemów embedded.