Projekt Graphene Flagship uległ podwojeniu - do udziału w konsorcjum zaproszono ponad 60 nowych partnerów, w tym Uniwersytet Warszawski.
W ten sposób partnerstwo obejmie obecnie ponad 140 organizacji z 23 krajów. Dzięki temu Graphene Flagship staje się jedną z większych inicjatyw europejskich w dziedzinie badań naukowych.
Uruchomienie unijnego projektu flagowego Graphen Flaghip ogłoszono pod koniec stycznia 2013 r. Jego budżet ma w ciągu 10 lat wynieść 1 mld euro, co - według założeń - pozwoli opracować komercyjne produkty, wykorzystujące grafen. Wśród kilkudziesięciu instytucji, które zaproszono do udziału w projekcie, dotychczas jedyną polską jednostką był Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych w Warszawie.
Jak podkreślają przedstawiciele Komisji Europejskiej, ponad jedną trzecią nowych partnerów stanowią głównie małe i średnie przedsiębiorstwa, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu badaniami nad grafenem. W początkowym składzie konsorcjum stanowili oni jedną piątą instytucji.