Firma spodziewa się również otrzymania 10 mln dolarów na rozwój kadry pracowniczej, ponieważ w wyniku inwestycji w zakłady stworzy ponad 2000 nowych miejsc pracy, a także tysiące pośrednich miejsc pracy w sektorze budowlanym, u dostawców i w branżach pomocniczych. Aby zbudować przygotowaną na przyszłość siłę roboczą, TI podnosi kwalifikacje obecnych pracowników, rozszerza staże i tworzy programy przygotowawcze, skupiając się na budowaniu umiejętności elektronicznych i mechanicznych. TI intensywnie współdziała z 40 szkołami technicznymi (community college), szkołami średnimi (high school) i instytucjami wojskowymi w całych Stanach Zjednoczonych, by rozwijać przyszłe talenty w dziedzinie półprzewodników.
Proponowane bezpośrednie finansowanie na mocy ustawy CHIPS Act wesprze wydatki TI w wysokości ponad 18 mld dolarów do 2029 r., co stanowi część szerszych inwestycji firmy w produkcję. Finansowanie obejmie trzy nowe fabryki płytek - dwie w Sherman w Teksasie (SM1 i SM2) i jedną w Lehi w stanie Utah (LFAB2). Dzięki niemu powstaną m.im. cleanroomy oraz linie pilotażowe. Zakłady będą produkować półprzewodniki w dojrzałych technologiach od 28 do 130 nm.
Fabryki płytek 300 mm będą w całości zasilane energią odnawialną. Ponadto obiekty są zaprojektowane tak, by spełniać standardy LEED Gold w zakresie wydajności strukturalnej i zrównoważonego rozwoju, przynosząc korzyści w postaci redukcji odpadów oraz zmniejszenia zużycia wody i energii na chip.
Od momentu założenia ponad 90 lat temu Texas Instruments rozwija swoje technologie, będąc pionierem przejścia od lamp próżniowych do tranzystorów, a następnie do układów scalonych. Obecnie TI jest największym amerykańskim producentem półprzewodników analogowych i wbudowanych. Układy TI są niezbędne w niemal każdym typie urządzeń elektronicznych, od samochodów z zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa, po ratujący życie sprzęt medyczny i urządzenia inteligentne, które czynią domy bezpieczniejszymi i efektywnymi energetycznie.
źródło: Texas Instruments