DigiKey otrzymuje certyfikat ISO 27001

DigiKey otrzymuje certyfikat ISO 27001

DigiKey, globalny dystrybutor komponentów technicznych i produktów automatyki, ogłosił rozszerzenie swojego programu bezpieczeństwa danych dzięki otrzymaniu certyfikatu ISO 27001. To międzynarodowa norma branżowa dotycząca systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Zapewnia klientów, dostawców i pracowników o zaangażowaniu firmy DigiKey w ochronę informacji zgodnie z najlepszymi praktykami branżowymi.

- Certyfikat ISO 27001 promuje całościowe podejście do bezpieczeństwa informacji i jest narzędziem zarządzania ryzykiem, odpornością na cyberataki i doskonałością operacyjną. Takie podejście pomaga firmie DigiKey uświadomić sobie ryzyko oraz proaktywnie identyfikować i eliminować słabe strony, aby sprostać wyzwaniom cyberprzestępczości, chroniąc jednocześnie naszych klientów, pracowników i partnerów - powiedział Ramesh Babu, dyrektor ds. informatyki w DigiKey.

Certyfikat ISO 27001 to podstawowy standard, który pomaga firmie przygotować się do uzyskania innych certyfikatów. Potwierdza on, że ​​programy firmy DigiKey są poddawane niezależnym audytom i są zgodne z normami. Oprócz certyfikatu ISO 27001 program bezpieczeństwa informacji DigiKey oferuje klientom i dostawcom dostęp do innych niezawodnych narzędzi, takich jak uwierzytelnianie wielopoziomowe (MFA - multi-factor authentication), w celu ochrony kont przed oszustwami i nieautoryzowanym dostępem.

źródło: Electronic Specifier

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2024

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2024

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje czerwiec 2024

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna lipiec 2024

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich lipiec 2024

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów