Spółki SiCrystal i STMicroelectronics rozszerzają umowę na dostawę płytek SiC

Spółki SiCrystal i STMicroelectronics rozszerzają umowę na dostawę płytek SiC

Firmy ROHM i STMicroelectronics ogłosiły dzisiaj rozszerzenie obecnej, długoterminowej umowy na dostawy płytek o średnicy 150 mm z węglika krzemu - SiC. Nowa wieloletnia umowa reguluje dostawy większych ilości płytek podłożowych SiC produkowanych w Norymberdze przez spółkę SiCrystal należącą do Grupy ROHM. Minimalną wartość dostaw określono na 230 mln dolarów.

Dzięki zwiększonym dostawom płytek SiC STMicroelectronics będzie mógł zwiększyć swoje moce produkcyjne w zakresie obsługi klientów z branży motoryzacyjnej i przemysłowej na całym świecie. Oczekuje się, że wzmocni to odporność łańcucha dostaw, zabezpieczając przyszły wzrost.

Energooszczędne półprzewodniki mocy SiC umożliwiają elektryfikację w sektorze motoryzacyjnym i przemysłowym w bardziej zrównoważony sposób. Ułatwiając bardziej wydajne wytwarzanie, dystrybucję i magazynowanie energii, SiC wspiera przejście na czystsze rozwiązania mobilne, procesy przemysłowe o niższej emisji i bardziej ekologiczną przyszłość energetyczną, a także bardziej niezawodne źródła zasilania dla infrastruktury wymagającej dużej ilości zasobów, jak centra danych przeznaczone do zastosowań z użyciem sztucznej inteligencji.

Spółka SiCrystal jest jednym ze światowych liderów na rynku monokrystalicznych płytek z węglika krzemu. Zaawansowane podłoża półprzewodnikowe SiCrystal stanowią podstawę wysoce efektywnego wykorzystania energii elektrycznej w pojazdach elektrycznych, stacjach szybkiego ładowania, odnawialnych źródłach energii oraz w różnych dziedzinach zastosowań przemysłowych.

źródło: Mexperts AG

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2024

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2024

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje kwiecień 2024

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2024

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2024

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów