Międzynarodowe Centrum Strategii Nauki i Technologii (Science and Technology International Strategy Center) Instytutu Badań nad Technologią Przemysłową (ITRI - Industrial Technology Research Institute) oszacowało, że łączna produkcja światowego przemysłu PCB w 2023 roku spadła o 15,6% do 73,9 mld dolarów.
W Chinach, Japonii, na Tajwanie i w Korei, w fabrykach firm chińskich stosunkowo niski udział podłoży, a także silny wzrost zastosowań motoryzacyjnych sprawiły, że osiągnęły one wyniki lepsze od średniej światowej, przy spadku o zaledwie 9% w ciągu roku. Korea mająca najwyższy udział podłoży, których większość była przeznaczona do zastosowań w pamięciach dla elektroniki konsumenckiej, odnotowała spadek o ponad 20%. Podłoża odpowiadały za znaczną część produkcji przemysłu w Japonii i na Tajwanie, ale stosunkowo zrównoważony asortyment produktów, a także dostawy przeznaczone do zastosowań motoryzacyjnych sprawiły, że poziom spadku produkcji wypadł między wynikami Chin a Korei.
Popyt konsumencki będzie potrzebował czasu, aby cykl pozytywnego sprzężenia zwrotnego mógł się ponownie ustabilizować. Oczekuje się, że produkcja światowego przemysłu PCB ponownie wzrośnie do 78,2 mld dolarów w 2024 r., co oznacza wzrost o 6,3% w porównaniu z rokiem 2023. Gdy wzrost rynku konsumenckiego zbliży się do wyniku gospodarki światowej, światowa produkcja przemysłu PCB powinna zacząć utrzymywać się długoterminowo na poziomie wzrostu 4–5%.
źródło: What's New In Electronics