Z kolei SK Hynix będzie współpracować z ASML-em w zakresie badań i rozwoju technologii ponownego wykorzystania wodoru do zastosowań w urządzeniach pracujących w ekstremalnym ultrafiolecie (EUV). Jeżeli wykorzystanie wodoru w procesie technologicznym zostanie pomyślnie skomercjalizowane, każde urządzenie EUV będzie mogło funkcjonować przy rocznych kosztach niższych o około 16,5 mld KRW.
Podczas wizyty państwowej prezydenta Korei Południowej Yoon Suk-yeola w Holandii podpisano także protokół ustaleń mający na celu wspólne kształcenie przez oba kraje przyszłych talentów w dziedzinie półprzewodników. W projekcie weźmie udział Koreański Instytut Zaawansowanej Nauki i Technologii (KAIST), Narodowy Instytut Nauki i Technologii w Ulsan (UNIST), Uniwersytet Chung-Ang oraz firmy Samsung i SK Hynix. Ze strony Holandii uczestniczyć będzie Politechnika w Eindhoven (TU/e), Imec w Belgii, ASML, ASM i NXP. Celem jest wykształcenie około 500 specjalistów, w tym absolwentów studiów magisterskich i doktoranckich.
Minister Lee Jong-ho z Ministerstwa Nauki i ICT (MSIT - Ministry of Science and ICT; ICT - Information and Communication Technology) Korei Południowej podkreślił, że współpraca Korei Południowej i Holandii w dziedzinie półprzewodników przekształciła się w sojusz strategiczny. Przewiduje, że to partnerstwo będzie korzystne dla koreańskich producentów w zakresie pozyskiwania sprzętu EUV od ASML.
źródło: DigiTimes