Vishay Intertechnology przejmuje należącą do Nexperii fabrykę płytek w Newport

Vishay Intertechnology przejmuje należącą do Nexperii fabrykę płytek w Newport

Firmy Vishay Intertechnology i Nexperia BV ogłosiły zawarcie umowy, na mocy której Vishay przejmie od Nexperii za 177 mln dolarów w gotówce zakład produkujący płytki oraz całą działalność zlokalizowaną w Newport, w Południowej Walii w Wielkiej Brytanii. Nexperia będzie kwestionować niesprawiedliwe postanowienie rządu Wielkiej Brytanii z listopada 2022 r.

- Nexperia wolałaby kontynuować długoterminową strategię, którą wdrożyła po przejęciu niedoinwestowanej fabryki w 2021 r. i zapewniła ogromne nakłady na sprzęt i personel. Jednak te plany inwestycyjne zostały przerwane przez nieoczekiwany i bezprawny nakaz zbycia, wydany przez rząd Wielkiej Brytanii w listopadzie 2022 r. Aby uniknąć dalszych strat, zakład potrzebuje jasności co do swojej przyszłości, co zapewnia dzisiejsze porozumienie. Ze wszystkich opcji, umowa z firmą Vishay jest najbardziej realną umową zapewniającą bezpieczną przyszłość zakładu, ponieważ Vishay - podobnie jak Nexperia - ma solidną bazę klientów korzystających z możliwości fabryki. Zaangażowanie firmy Vishay w dalsze przekształcenie fabryki w Newport, mające na celu sukces jej działalności, jest dla zakładu korzystne. Stanowisko Nexperii w odniesieniu do zarządzenia władz Wielkiej Brytanii pozostaje niezmienione - stwierdził Toni Versluijs, dyrektor krajowy Nexperia UK.

Zamknięcie transakcji dotyczącej fabryki płytek w Newport podlega zatwierdzeniu przez rząd Wielkiej Brytanii, kontroli praw do zakupu strony trzeciej oraz spełnieniu zwyczajowych warunków zamknięcia. Oczekuje się, że nastąpi ono w pierwszym kwartale 2024 r.

Zlokalizowana na 28 akrach fabryka płytek półprzewodnikowych o średnicy 200 mm zaopatruje głównie rynki motoryzacyjne. To największy producent półprzewodników w Wielkiej Brytanii.

źródło: Yole Group

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2024

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2024

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje maj 2024

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2024

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2024

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów