Onsemi rozbudowało zakład produkcji płytek SiC w Korei Południowej

Onsemi rozbudowało zakład produkcji płytek SiC w Korei Południowej

Firma onsemi ogłosiła zakończenie rozbudowy swojego największego i najnowocześniejszego zakładu produkującego płytki z węglika krzemu (SiC) w Bucheon, w Korei Południowej. Przy pełnej wydajności fabryka będzie w stanie rocznie wyprodukować ponad milion płytek SiC o średnicy 200 mm.

Aby wesprzeć wzrost mocy produkcyjnych, onsemi planuje zatrudnić w ciągu najbliższych trzech lat do 1000 lokalnych pracowników na stanowiskach głównie technicznych, co stanowi wzrost o ponad 40% w porównaniu z obecnym zatrudnieniem wynoszącym około 2300 osób.

Urządzenia z węglika krzemu są kluczowym elementem konwersji mocy w pojazdach elektrycznych (EV), infrastrukturze energetycznej i ładowarkach EV dużej mocy. Szybko rosnące zapotrzebowanie na te produkty spowodowało gwałtowny wzrost popytu na chipy SiC, który w najbliższej przyszłości będzie przewyższać podaż. Rozbudowa fabryki Bucheon odpowiada na pilne zapotrzebowanie na dodatkowe moce produkcyjne, dzięki czemu firma Onsem będzie mogła w dalszym ciągu zapewniać klientom bezpieczeństwo dostaw i wzmacniać swoją wiodącą pozycję w dziedzinie inteligentnych rozwiązań energetycznych.

Budowa nowej zaawansowanej linii produkcyjnej płytek SiC 150/200 mm rozpoczęła się w połowie 2022 r. i zakończyła we wrześniu roku 2023. Działanie linii rozpoczyna produkcja płytek o średnicy 150 mm, ale w 2025 r. zostanie przebudowana dla procesu SiC 200 mm.

źródło: onsemi

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2024

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2024

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje maj 2024

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2024

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2024

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów