XTPL wspólnie z koreańskim HB Technology tworzy wyświetlacze nowej generacji

XTPL wspólnie z koreańskim HB Technology tworzy wyświetlacze nowej generacji

W ramach kolejnego etapu projektu nakierowanego na przemysłowe wdrożenie technologii XTPL w branży wyświetlaczy, w pierwszym półroczu 2023 r. polska spółka dostarczy do HB Technology swoje urządzenie do walidacji technologicznej. Celem jest przyspieszenie procesu analiz i dostosowanie rozwiązania XTPL do potrzeb końcowego klienta. Jednocześnie rozpoczęte zostały rozmowy dotyczące budowy prototypowego urządzenia przemysłowego.

Technologia XTPL może zostać wykorzystana przy konstrukcji wyświetlaczy nowej generacji o ultrawysokiej rozdzielczości, w tym do napraw zaawansowanych wyświetlaczy typu micro OLED. W chwili obecnej firma realizuje 9 projektów nakierowanych na przemysłowe wdrożenia swojej technologii, z czego 3 projekty znajdują się na zaawansowanym etapie, obejmując 3 strategiczne dla XTPL branże: zaawansowane płytki PCB, półprzewodniki oraz wyświetlacze.

- Kolejny raz technologia XTPL została oceniona pozytywnie i z sukcesem przeszła proces, tym razem około dwuletniej ewaluacji, dostarczając najlepszych wyników tam, gdzie inne rozwiązania zawiodły. Obszar potencjalnego wykorzystania naszej technologii dotyczy kluczowej dla nas branży wysokorozdzielczych wyświetlaczy, która rozwija się w ogromnym tempie i budzi duże zainteresowanie u największych producentów na świecie. Razem z rozpoczętą w styczniu br. współpracą w obszarze zaawansowanych płytek PCB z Nano Dimension oraz ogłoszonym w sierpniu br. zacieśnieniem współpracy z partnerem z Tajwanu w branży półprzewodników, rozwijamy znajdujące się w zaawansowanej fazie projekty we wszystkich trzech strategicznych dla nas kierunkach. To dowód szerokiego zastosowania dla technologii ultraprecyzyjnego druku XTPL i kolejna referencja do wykorzystania w rozmowach biznesowych – mówił Filip Granek, prezes zarządu XTPL (na zdjęciu głównym).

HB Technology jest notowanym na KOSDAQ w Korei Płd. producentem przyrządów do testowania i naprawy urządzeń dla najbardziej zaawansowanych producentów wyświetlaczy. Klientami HB Technology są m.in. firmy Samsung Display Corporation czy Beijing BOE Display Technology. Rozwiązanie XTPL może zostać wykorzystane do napraw zaawansowanych wyświetlaczy typu micro OLED display, cechujących się ultrawysoką rozdzielczością i znajdujących się blisko ludzkiego oka. Produkty te mają zastosowanie m.in. w wyspecjalizowanych urządzeniach medycznych i wojskowych, a także profesjonalnych kamerach, przyrządach do obserwacji nieba i okularach typu smart glass. W 2021 r. wartość branży wyświetlaczy OLED została oszacowana na 38,4 mld USD, średnioroczny wzrost w latach 2021-2026 zakłada wysoką dynamikę na poziomie +13,6%.

XTPL S.A. to wysokotechnologiczna spółka dostarczająca przełomowe rozwiązania precyzyjnego druku dla globalnego rynku elektroniki. Obecnie posiada 4 przyznane patenty oraz 23 trwające procesy zgłoszeniowe. W 2020 r. wartość branży elektroniki drukowanej wyniosła 41,2 mld USD (+11,0% r/r), a w 2025 r. prognozowana jest na poziomie 63,3 mld USD (IDTechEx). Oznacza to średnioroczny (CAGR) wzrost wartości rynku w latach 2020-2025 na poziomie 9,0%.

źródło: XTPL

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik luty 2024

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio marzec - kwiecień 2024

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje styczeń 2024

Automatyka, Podzespoły, Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna luty 2024

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich marzec 2024

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów