ProLogium przeznaczy 8 mld USD na fabrykę baterii solid-state

ProLogium przeznaczy 8 mld USD na fabrykę baterii solid-state

Tajwański producent baterii ProLogium Technology planuje budowę nowej gigafabryki. Wartość inwestycji szacowana jest na 8 mld dolarów. Rozważane lokalizacje obejmują Stany Zjednoczone, Francję, Niemcy, Wielką Brytanię, Polskę i Holandię. Po uruchomieniu będzie to pierwsza na świecie fabryką realizująca produkcję akumulatorów solid-state na skalę masową.

Według informacji ProLogium, nowa gigafabryka będzie budowana w trzech fazach. Docelowo roczna produkcja osiągnąć ma 120 GWh. Wybór lokalizacji ma nastąpić w pierwszym kwartale 2023 roku, a budowa rozpocznie się po zakończeniu badań due diligence. Firma ocenia, że jej zagraniczna gigafabryka będzie potrzebować ponad 6500 pracowników do 2031 roku. Stany Zjednoczone i Francja wyraziły pełne poparcie dla lokalnych planów inwestycyjnych ProLogium podczas lipcowych szczytów Select USA Investment Summit oraz Choose France Summit.

Na początku 2022 r. Mercedes-Benz i ProLogium podpisały umowę o współpracy technologicznej w celu wspólnego opracowania technologii akumulatorów nowej generacji. Umowę o strategicznym partnerstwie z firmą ProLogium na początku lipca zawarł również producent pojazdów elektrycznych VinFast.

Pierwsza linia produkcyjna ProLogium rozpoczęła działalność w 2013 r. W październiku 2017 r. rozpoczęła produkcję pilotażowa linia akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Obecnie firma ​​posiada na całym świecie ponad 500 złożonych i przyznanych patentów.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik lipiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje lipiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna lipiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich sierpień 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów