Innolux koncentruje się na zaawansowanych panelach LCD

Innolux koncentruje się na zaawansowanych panelach LCD

Według prezesa i CEO firmy Innolux Jima Hunga, obecnie podstawowa strategia operacyjna producenta paneli LCD przewiduje skoncentrowanie się na wytwarzaniu niestandardowych produktów o wysokiej wartości dodanej, a nie na dostawach o dużym wolumenie produktów o specyfikacjach standardowych. Jak twierdzi Jim Hung, Innolux stał się największym na świecie dostawcą paneli LCD do monitorów powyżej 4K oraz wysokiej klasy paneli LCD stosowanych w wyświetlaczach medycznych.

Ponieważ Samsung Display i LG Display stopniowo wycofują produkcję paneli LCD, ceny tych paneli wydają się być stabilne, co jest pomocne dla stabilnego rozwoju branży. Innolux utworzył jednostkę biznesową do inkubowania start-upów, które są uważane za pomocne dla działalności firmy w przyszłości.

Innolux współpracował z firmami RapidSinage, Litemax, E-Ink Holdings (EIH), Netronix i Kyt International Media w celu zintegrowania Innolux Advertising Cloud Platform z ekranami LCD i opracowanymi przez EIH wyświetlaczami e-papierowymi, w wyniku czego powstały wielofunkcyjne systemy informacyjne dla pociągów metra w Tajpej. Specjalnie na potrzeby tego przypadku Innolux dostarczył autorskie 48-calowe panele LCD FHD o jasności 1000 nitów i szerokim kącie widzenia, a także 36-calowe zakrzywione panele LCD AG (Anti-Glare) 4K o promieniu krzywizny 800 mm.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio lipiec - sierpień 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje czerwiec 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich lipiec 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów