Murata przeznaczy 2 mld dolarów na rozwój swojej działalności

Murata przeznaczy 2 mld dolarów na rozwój swojej działalności

Japońska firma Murata Manufacturing, która pełni funkcję kluczowego producenta komponentów do iPhone'a ogłosiła, że w ciągu najbliższych trzech lat zainwestuje 230 mld jenów (2,02 mld dolarów). Działania obejmą fuzję i przejęcia oraz partnerstwo kapitałowe.

Zgodnie z planem na lata 2022-24, środki w wysokości 640 mld jenów będą wypłacane w regularnych inwestycjach mających na celu utrzymanie i rozszerzenie istniejących zasobów firmy.

Firma zamierza w tym czasie zwiększyć sprzedaż do 2 bln jenów, czyli o 16%, przy jednoczesnym utrzymaniu marży zysku operacyjnego na poziomie 20% lub wyższym. Murata jest obecnie największym na świecie dostawcą kondensatorów stosowanych w smartfonach. Firma z siedzibą w Kioto rozszerza swoją działalność na inne komponenty smartfonów, takie jak moduły radiowe. W segmencie układów RF firma będzie musiała stawić czoła konkurencji ze strony takich gigantów, jak Qualcomm i Broadcom.

Murata wskazuje, że popyt na tego typu komponenty potroi się w latach 2020-2025, ponieważ oczekuje się, że technologia 5G obejmie wiele dziedzin, w tym motoryzację i przemysł produkcyjny. Murata konkuruje o zamówienia z gigantami technologii bezprzewodowych, ponieważ producenci smartfonów, tacy jak Apple, Huawei, Samsung i Oppo, co roku wprowadzają na rynek nowe modele urządzeń. Firma informuje, że jest przygotowana do pozyskiwania unikatowych technologii, które są kluczem do przyjęcia kolejnych zamówień. W 2016 roku Murata przejęła Primatec, aby uzyskać dostęp do technologii wytwarzania elastycznych podłoży, które są wykorzystywane w najnowszym modelu iPhone'a.

Murata ogłosiła niedawno rozpoczęcie w Tajlandii budowy fabryki wielowarstwowych kondensatorów ceramicznych, aby zdywersyfikować lokalizację swoich linii produkcyjnych. Obecnie ma już fabrykę w Tajlandii, która wytwarza czujniki i inne komponenty elektroniczne. Nowy zakład o wartości 12 mld jenów zostanie uruchomiony w październiku 2023 roku.

źródło: Nikkei Asia

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich grudzień 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów