Termin dostaw kondensatorów przekroczył 20 tygodni

Termin dostaw kondensatorów przekroczył 20 tygodni

Czas realizacji dostaw aluminiowych kondensatorów przekracza już 20 tygodni, ponieważ zapotrzebowanie na podzespoły tego typu do zasilaczy, serwerów, chipów GPU, dla przemysłu motoryzacyjnego oraz sprzętu medycznego i urządzeń telekomunikacyjnych stale rośnie.

Zlokalizowani w Japonii, Chinach i na Tajwanie producenci odnotowali znaczący wzrost zamówień na kondensatory elektrolityczne i monolityczne. Firmy podkreślają, że ich zakłady produkcyjne są przygotowane do realizacji zamówień na trzeci kwartał tego roku. Pomimo miesięcznej przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa w Malezji, główni japońscy dostawcy prowadzący tam działalność produkcyjną są dobrze przygotowani do zminimalizowania możliwych skutków, o ile przerwa nie zostanie przedłużona o kolejny miesiąc.

Moce produkcyjne tajwańskiej firmy Lelon Electronics są w pełni wykorzystywane, a terminy realizacji zamówień sięgają do czwartego kwartału. Czas realizacji wydłużył się z dotychczasowych 2 do około 20-25 tygodni. Przychody firmy za pierwsze pięć miesięcy tego roku wyniosły 3,75 mld NT (134,26 mln dolarów), co oznacza wzrost o 26,85% w stosunku rocznym.

Tajwański producent Kaimei Electronics w okresie styczeń-maj odnotował przychody w wysokości 3,118 mld NT, co przekłada się na wzrost o 87,8%. W ujęciu sekwencyjnym przychody w maju wzrosły o 1,6%, a o 96,5% rok do roku. Źródła podają, że w związku z coraz bardziej ograniczoną podażą producenci kondensatorów niechętnie przyjmują zamówienia po cenie poniżej przeciętnej marży brutto.

źródło: Digitimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów