Globalfoundries i GlobalWafers rozszerzają współpracę

Globalfoundries i GlobalWafers rozszerzają współpracę

Firma Globalfoundries ogłosiła zawarcie z GlobalWafers umowy o wartości 800 mln USD dotyczącej produkcji 300-milimetrowych płytek krzemowych SOI (silicon-on-insulator) i rozszerzenie obecnej produkcji 200-milimetrowych płytek SOI w należącym do GlobalWafers zakładzie MEMC w O'Fallon, w stanie Missouri.

Globalfoundries wskazał, że płytki 300 mm wyprodukowane w zakładzie MEMC GlobalWafers w Missouri zostaną użyte w Fab 8 firmy GF w Malcie, w stanie Nowy Jork, natomiast wafle 200 mm będą wykorzystywane w Fab 9 firmy GF w Essex Junction, w stanie Vermont. Płytki te posłużą do tworzenia rozwiązań półprzewodnikowych mających zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na zaawansowane technologie RF firmy GF m.in. w smartfonach 5G, łączności bezprzewodowej, radarach samochodowych oraz kosmonautyce.

GF kontynuuje długoterminową współpracę z GlobalWafers, obejmującą prawie 210 mln USD nakładów inwestycyjnych na rozbudowę zakładu MEMC w Missouri, gdzie nowa linia pilotażowa 300 mm ma być ukończona w czwartym kwartale 2021 roku. Jak informuje Globalfoundries, umowa została wzmocniona o 9,4 mln USD w postaci inwestycji i wsparcia ze strony stanu Missouri, a także ze strony miasta O'Fallon, firm Ameren Missouri i Spire oraz regionu metropolitalnego Greater St. Louis. W 2021 r. sama firma Globalfoundries zainwestuje ogółem 1,4 mld USD w celu zwiększenia mocy produkcyjnych.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów