Koreańscy operatorzy zwiększają inwestycje w sieć 5G

Koreańscy operatorzy zwiększają inwestycje w sieć 5G

Według Digitimes Research nakłady inwestycyjne w sieć 5G na lata 2021-2022 trzech największych koreańskich operatorów telekomunikacyjnych - SK Telecom (SKT), Korea Telecom (KT) i LG U+ - zostaną znacznie zwiększone względem roku 2020. Liczba użytkowników usług opartych o sieć nowej generacji w Korei sięgnęła w pierwszym kwartale tego roku 14,48 mln, co oznacza wzrost o 20%.

Dzięki rosnącej dostępności sieci w czwartym kwartale 2020 roku i w pierwszym roku 2021 koreańskie firmy uzyskały łącznie 2,6 mln nowych abonentów usług 5G.

Operator SKT na koniec pierwszego kwartału miał 6,736 mln abonentów podłączonych do sieci 5G, co przekłada się na 46,6% udziału. Firma odnotowała również spadek wskaźnika ARPU (Average Revenue Per User - miesięczny przychód operatora przypadający na abonenta) dla wszystkich użytkowników w pierwszym kwartale, w porównaniu do poziomu sprzed roku.

W przypadku operatora LG U+ sytuacja była odwrotna. Firma odnotowała spadki liczby abonentów usług 5G w pierwszym kwartale tego roku, ale wskaźnik ARPU w tym okresie wzrósł. Łączne inwestycje w pierwszym kwartale tych trzech operatorów wyniosły 1 bln KRW (800 mln dolarów).

Jednak trzej operatorzy telekomunikacyjni prawdopodobnie napotkają większe przeszkody związane ze wdrażaniem stacji bazowych pracujących w paśmie 28 GHz (mmWave). To nie pozwoli im osiągnąć celu, jakim jest utworzenie 45 tys. stacji bazowych mmWave do końca roku 2021.

źródło: Digitimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów