Bosch uruchomił w Dreźnie fabrykę o wartości 1 mld euro

Bosch uruchomił w Dreźnie fabrykę o wartości 1 mld euro

Bosch uruchomił w Dreźnie za 1 mld euro fabrykę chipów motoryzacyjnych. Otwarcie zakładu odbyło się 6 miesięcy wcześniej niż zakładały pierwotne plany. Jest to obecnie największa pojedyncza inwestycja firmy. Pomimo tego, że Bosch jest szóstym co do wielkości producentem chipów samochodowych na świecie, nowa fabryka nie od razu podniesie poziom podaży układów scalonych dla tego segmentu.

- Pierwsze chipy będą przeznaczone do elektronarzędzi. Pierwsze zastosowania będą niezwiązane z motoryzacją. Ustalamy nasze priorytety zgodnie z własnym zapotrzebowaniem - powiedział prezes firmy Bosch Volkmar Denner.

Fabryka ma obecnie 250 pracowników i zatrudni kolejnych 700, gdy jej moce produkcyjne zostaną w pełni wykorzystane. Na obecną chwilę Bosch nie jest w stanie określić kiedy zajdzie taka potrzeba. Zakład otrzymał 200 mln euro w postaci dotacji, subsydiów i wsparcia niemieckiego rządu. Podczas wirtualnego wystąpienia na ceremonii otwarcia kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że ​​ograniczona podaż półprzewodników utrudnia ożywienie gospodarcze Niemiec.

Ostatnia klęska żywiołowa w USA wpłynęła na fabrykę Samsunga w Teksasie, która świadczy usługi foundry. Pożar w zakładzie Renesasa zlokalizowanym w Japonii przyczynił się do tymczasowego wstrzymania produkcji.

źródło: Electronics Weekly

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów