Rośnie popyt na bezprzewodową elektronikę noszoną - 259 mln zestawów TWS w 2021 roku

Rośnie popyt na bezprzewodową elektronikę noszoną - 259 mln zestawów TWS w 2021 roku

Według najnowszych prognoz Digitimes Research, globalne dostawy zestawów słuchawkowych TWS (True Wireless Stereo) wzrosną w stosunku rocznym o 40,5%, osiągając w 2021 roku 259 mln sztuk. Głównym dostawcą urządzeń TWS w bieżącym roku pozostanie Apple, obejmując ponad 40% udziału w rynku.

Jednak możliwe, że Apple nie doświadczy dalszego wzrostu swojego udziału w rynku, ponieważ coraz więcej konkurencyjnych dostawców oferuje modele z porównywalnymi specyfikacjami sprzętowymi i programowymi, z jednocześnie lepszym stosunkiem ceny do wydajności.

Firma Realme, z siedzibą w Chinach, niedawno wprowadziła na rynek swój najnowszy model TWS z funkcją ANC (Active Noise Cancellation) w cenie poniżej 50 USD na rynkach wschodzących. W momencie premiery w 2019 roku AirPods Pro z obsługą ANC był wyceniony na 249 USD.

Aby zachować konkurencyjność, uznane marki koncentrują się teraz na ulepszaniu wrażeń audiowizualnych w swoich głównych modelach - jak np. dźwięk przestrzenny 360 stopni - optymalizując kontrolę jakości dźwięku, wykorzystanie czujników i integrując algorytmy. Jednak w urządzeniach TWS bardzo pożądana jest optymalizacja w zakresie zużycia energii oraz oferowanej mocy i jakości dźwięku. Wewnętrzną przestrzeń urządzeń pozwoli lepiej wykorzystać stosowanie pakietów SiP. Technologie Bluetooth LE (Low Energy) Audio i LC3 (Low Complexity Communications Codec) mogą znacznie obniżyć zużycie energii i poprawić jakość dźwięku, szczególnie w przypadku podstawowych modeli TWS.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik czerwiec 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna czerwiec 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów