Microsoft przejmuje Nuance za 16 mld dolarów

Microsoft przejmuje Nuance za 16 mld dolarów

Microsoft ogłosił, że w związku z rozwojem usług w chmurze przeznaczonych dla sektora medycznego przejmuje za 16 mld dolarów firmę Nuance zajmującą się sztuczną inteligencją i technologią przetwarzania mowy. Kontrakt został podpisany po zawartej współpracy w 2019 roku, w ramach automatyzacji procesów administracyjnych w placówkach medycznych. Firma zapewnia, że obsługuje 77% szpitali w USA, dostarczając inteligentne rozwiązania, w tym rozpoznawanie mowy, transkrypcję i obrazowanie medyczne.

Firma Nuance, znana jest z pionierskiej technologii mowy i wdrożenia wirtualnego asystenta Apple, działającego pod nazwą Siri. Kiedyś firma oferowała technologie rozpoznawania mowy w różnych branżach, teraz koncentruje się na opiece zdrowotnej i sztucznej inteligencji dla segmentu biznesowego, po wydzieleniu i sprzedaży kilku mniej dochodowych podmiotów. Prowadząc działalność w 28 krajach, firma z Burlington w stanie Massachusetts odnotowała 1,5 mld dolarów przychodu w ubiegłym roku podatkowym, z czego dwie trzecie wygenerował segment opieki zdrowotnej.

Transakcja jest następstwem niedawnego przejęcia za 7,5 mld dolarów przez Microsoft firmy ZeniMax Media specjalizującej się w elektronicznej rozrywce. Ponadto Microsoft prowadził rozmowy w sprawie zakupu platformy komunikacyjnej Discord, która umożliwia również prowadzenie wydarzeń na żywo w formie audio.

Przejęcie Nuance będzie drugą co do wielkości transakcją Microsoftu, po wykupieniu platformy LinkedIn w 2016 roku za kwotę 26,2 mld dolarów.

źródło: Reuters

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik wrzesień 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio wrzesień - październik 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje wrzesień 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna wrzesień 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich październik 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów