Foxconn opracowuje akumulatory do pojazdów elektrycznych

Foxconn opracowuje akumulatory do pojazdów elektrycznych

Według źródeł branżowych, Foxconn Electronics opracowuje akumulatory LFP (fosforan litowo-żelazowy) i akumulatory solid-state do użytku w pojazdach elektrycznych. W celu projektowania pojazdów elektrycznych, Foxconn i Hua-chuang Automotive Information Technical Center (HAITEC), podległy Yulon Motor, utworzyli spółkę joint venture Foxtron Vehicle Technologies.

Akumulatory stanowią około 30% całkowitego kosztu pojazdu elektrycznego i 50% całkowitej masy takiego pojazdu. Jeśli masa akumulatorów zostanie zmniejszona o 50%, długodystansowy przebieg samochodów elektrycznych można będzie zwiększyć o 25%. Zredukuje to również koszty produkcji akumulatorów.

Według prezesa Foxconna, Young-way Liu, firma planuje zaoferować testowe akumulatory z elektrolitem stałym już w 2021 roku, a wprowadzić je do użytku komercyjnego w roku 2024.

Wielu producentów samochodów opracowywało akumulatory solid-state samodzielnie lub we współpracy z wyspecjalizowanymi producentami akumulatorów, ale żaden z powstałych prototypów nie był do tej pory stosowany w pojazdach elektrycznych - informują źródła. SolidEnergy Systems, start-up z siedzibą w Chinach i USA, podpisał z General Motors umowę o wspólnym opracowywaniu akumulatorów solid-state do pojazdów elektrycznych, ale swoje prototypowe modele zaoferuje najwcześniej w 2023 roku.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów