Foxconn opracowuje akumulatory do pojazdów elektrycznych

Foxconn opracowuje akumulatory do pojazdów elektrycznych

Według źródeł branżowych, Foxconn Electronics opracowuje akumulatory LFP (fosforan litowo-żelazowy) i akumulatory solid-state do użytku w pojazdach elektrycznych. W celu projektowania pojazdów elektrycznych, Foxconn i Hua-chuang Automotive Information Technical Center (HAITEC), podległy Yulon Motor, utworzyli spółkę joint venture Foxtron Vehicle Technologies.

Akumulatory stanowią około 30% całkowitego kosztu pojazdu elektrycznego i 50% całkowitej masy takiego pojazdu. Jeśli masa akumulatorów zostanie zmniejszona o 50%, długodystansowy przebieg samochodów elektrycznych można będzie zwiększyć o 25%. Zredukuje to również koszty produkcji akumulatorów.

Według prezesa Foxconna, Young-way Liu, firma planuje zaoferować testowe akumulatory z elektrolitem stałym już w 2021 roku, a wprowadzić je do użytku komercyjnego w roku 2024.

Wielu producentów samochodów opracowywało akumulatory solid-state samodzielnie lub we współpracy z wyspecjalizowanymi producentami akumulatorów, ale żaden z powstałych prototypów nie był do tej pory stosowany w pojazdach elektrycznych - informują źródła. SolidEnergy Systems, start-up z siedzibą w Chinach i USA, podpisał z General Motors umowę o wspólnym opracowywaniu akumulatorów solid-state do pojazdów elektrycznych, ale swoje prototypowe modele zaoferuje najwcześniej w 2023 roku.

źródło: DigiTimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów