Motorem wzrostu rynku jest szybko rosnąca liczba urządzeń IoT podłączonych do sieci i rozwój technologii komunikacji bezprzewodowej. Na wzrost ten wpływa również rosnąca potrzeba optymalizacji prac w różnych sektorach, a także realizacja rządowych przedsięwzięć w zakresie technologii IoT.
Na podstawie świadczonych usługi konsultingowych IoT oczekuje się, że w okresie prognozy segment doradztwa biznesowego obejmie większość rynku. Usługi takie obejmują podstawowe aspekty strategii biznesowych oraz planowanie związane z wdrażaniem technologii IoT w organizacjach. Prawdopodobnie segment dotyczący małych i średnich przedsiębiorstw będzie rósł z wyższym współczynnikiem CAGR. Raport wskazuje, że małe i średnie firmy wykazują większą elastyczność w realizacji projektów związanych z nowymi technologiami, takimi jak IoT i przetwarzanie w chmurze, ponieważ ich obecny poziom inwestycji w IT nie jest wysoki. W związku z tym takie podmioty mogą szybciej wdrożyć dowolną technologię.
Pod względem wdrożeń oczekuje się, że największy udział w rynku globalnym IoT będzie miała Ameryka Północna, uruchamiając usługi w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Kraje te zapewniają warunki gospodarcze dla większych inwestycji w działalność R&D, co przełoży się na rozwój nowych technologii. Ze względu na wczesne przyjęcie trendów technologicznych, takich jak IoT, chmura, AI, big data i mobilność, północnoamerykańskie organizacje chętnie włączają technologie IoT do swoich procesów. Oczekuje się, że to rozwój w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw oraz przyjęcie cyfryzacji w sektorach produkcyjnych wśród większych firm będzie szczególnie napędzać wzrost rynku usług IoT w Ameryce Północnej.
źródło: Profit from IoT