Infineon chce sprostać zapotrzebowaniu na chipy dzięki nowej fabryce w Austrii

Infineon chce sprostać zapotrzebowaniu na chipy dzięki nowej fabryce w Austrii

Niemiecki producent chipów Infineon poinformował, że rozszerza swoje moce produkcyjne, by pomóc w rozwiązaniu globalnych niedoborów dostaw, i będzie w stanie zaspokoić potrzeby swoich klientów w dłuższej perspektywie. Nowy zakład Infineona w Villach, w Austrii, którego otwarcie nastąpi pod koniec lata, będzie w stanie wyprodukować wystarczającą ilość półprzewodników mocy rocznie, by wyposażyć w nie napędy dla 25 mln pojazdów elektrycznych.

Kryzys podaży półprzewodników zmusił producentów samochodów, takich jak Volkswagen, Ford i General Motors, do wstrzymania produkcji, po tym, jak rynek chipów został zdominowany przez popyt na elektronikę użytkową o wyższej marży. Analitycy twierdzą, że podaż produktów motoryzacyjnych, takich jak mikrokontrolery, pozostanie ograniczona do połowy roku, ponieważ producenci chipów dostosowali się do popytu, który zmniejszył się od wybuchu pandemii koronawirusa.

Infineon stosunkowo dobrze pokonał ubiegłoroczne turbulencje. Uruchomienie fabryki o wartości 1,6 mld euro (1,95 mld dolarów) w Villach, która wytwarzać będzie chipy na dużych, 300-milimetrowych waflach, doda bliźniaka do podobnej fabryki w Dreźnie, w Niemczech, co pozwoli firmie na większą elastyczność.

Infineon potwierdził swoje obecne prognozy dotyczące przychodów w wysokości 10,8 mld euro w roku podatkowym do 30 września i marży zysku w wysokości 17,5%.

źródło: Reuters

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2022

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio maj - czerwiec 2022

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje kwiecień 2022

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2022

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich maj 2022

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów