Przychody producentów PCB w pierwszym kwartale znacznie wzrosną

Przychody producentów PCB w pierwszym kwartale znacznie wzrosną

Tajwańscy producenci obwodów drukowanych w pierwszym kwartale tego roku mogą spodziewać się rekordowych przychodów, biorąc pod uwagę odnotowany wzrost w styczniu i zamówienia sięgające terminem realizacji do co najmniej połowy drugiego kwartału 2021. Tacy dostawcy substratów IC, jak Unimicron Technology, Nan Ya PCB i Kinsus Interconnect Technology są optymistycznie nastawieni pod względem przychodów w pierwszym kwartale, przy jednoczesnym utrzymaniu pełnego wykorzystania mocy produkcyjnych.

Chociaż przychody z substratów BT do układów SoC prawdopodobnie nieznacznie spadną ze względu na charakter sezonowy, to zamówienia na substraty ABF stosowane w wysokiej klasy procesorach, HPC, serwerach i chipach sieciowych sięgają do drugiej połowy roku, z prognozą stabilnych dochodów.

Producenci płytek HDI, tacy jak Compeq Manufacturing, również będą uruchamiać swoje linie na poziomie wydajności maksymalnej przez pierwszy kwartał. Znaczny wzrost dostaw ze strony chińskich marek telefonów i duży popyt na podzespoły do notebooków, tabletów, modułów pamięci i motoryzacji zapewni zwiększoną sprzedaż w drugim kwartale. Firmy specjalizujące się w elastycznych płytkach drukowanych - Zhen Ding Technology i Flexium Interconnect - w pierwszym kwartale odnotują wzrost sprzedaży, dzięki wysokiemu popytowi na aplikacje niezwiązane z telefonami komórkowymi, takie jak MacBooki i iPady.

W pierwszym kwartale 2021 roku wyniki dostawców tradycyjnych PCB do zastosowań od motoryzacji, po konsumenckie urządzenia elektroniczne również ulegną znacznej poprawie w porównaniu do poprzednich okresów. Dodatkowo prognozy wskazują, że tajwańscy producenci PCB w drugim kwartale zwiększą wydajność linii wytwórczych płytek przeznaczonych do pracy z sygnałami o wysokiej częstotliwości.

źródło: Digitimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik listopad 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio listopad - grudzień 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje listopad 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna listopad 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich listopad 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów