Przychody producentów PCB w pierwszym kwartale znacznie wzrosną

Przychody producentów PCB w pierwszym kwartale znacznie wzrosną

Tajwańscy producenci obwodów drukowanych w pierwszym kwartale tego roku mogą spodziewać się rekordowych przychodów, biorąc pod uwagę odnotowany wzrost w styczniu i zamówienia sięgające terminem realizacji do co najmniej połowy drugiego kwartału 2021. Tacy dostawcy substratów IC, jak Unimicron Technology, Nan Ya PCB i Kinsus Interconnect Technology są optymistycznie nastawieni pod względem przychodów w pierwszym kwartale, przy jednoczesnym utrzymaniu pełnego wykorzystania mocy produkcyjnych.

Chociaż przychody z substratów BT do układów SoC prawdopodobnie nieznacznie spadną ze względu na charakter sezonowy, to zamówienia na substraty ABF stosowane w wysokiej klasy procesorach, HPC, serwerach i chipach sieciowych sięgają do drugiej połowy roku, z prognozą stabilnych dochodów.

Producenci płytek HDI, tacy jak Compeq Manufacturing, również będą uruchamiać swoje linie na poziomie wydajności maksymalnej przez pierwszy kwartał. Znaczny wzrost dostaw ze strony chińskich marek telefonów i duży popyt na podzespoły do notebooków, tabletów, modułów pamięci i motoryzacji zapewni zwiększoną sprzedaż w drugim kwartale. Firmy specjalizujące się w elastycznych płytkach drukowanych - Zhen Ding Technology i Flexium Interconnect - w pierwszym kwartale odnotują wzrost sprzedaży, dzięki wysokiemu popytowi na aplikacje niezwiązane z telefonami komórkowymi, takie jak MacBooki i iPady.

W pierwszym kwartale 2021 roku wyniki dostawców tradycyjnych PCB do zastosowań od motoryzacji, po konsumenckie urządzenia elektroniczne również ulegną znacznej poprawie w porównaniu do poprzednich okresów. Dodatkowo prognozy wskazują, że tajwańscy producenci PCB w drugim kwartale zwiększą wydajność linii wytwórczych płytek przeznaczonych do pracy z sygnałami o wysokiej częstotliwości.

źródło: Digitimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów