Rozwój sieci 5G motorem wzrostu dostaw transceiverów optycznych

Rozwój sieci 5G motorem wzrostu dostaw transceiverów optycznych

Popyt na transceivery optyczne do stacji bazowych 5G ulegnie odbiciu jeszcze w tym roku, w związku z rozwijaną w Chinach infrastrukturą sieci nowej generacji. Pomimo tego, że transceivery typu 10G pozostają głównym komponentem, większość producentów zapewnia, że dostawy optycznych modułów nadawczo-odbiorczych typu 25G wzrosną w drugiej połowie 2021 roku.

Źródła podają, że popyt na chińskie transceivery optyczne utrzyma się w 2021 roku na wysokim poziomie, ponieważ podmioty telekomunikacyjne prawdopodobnie zainstalują nawet 600 tys. stacji bazowych 5G w ciągu roku, po zbudowaniu rok wcześniej 580 tys. takich jednostek. Dodatkowo, w bieżącym roku popyt na podobne urządzenia wytwarzane w innych krajach, w tym USA, Japonii i Korei, również wzrośnie dzięki przyspieszeniu rozwoju technologii 5G na tych rynkach.

Firma specjalizująca się w zakresie komponentów VCSEL LandMark Optoelectronics oszacowała, że jej łączna liczba dostaw związanych z aplikacjami 5G w 2021 roku będzie porównywalna z rokiem ubiegłym. Przedsiębiorstwo rozpoczęło realizację projektu, który ma na celu zwiększenie mocy produkcyjnych o 15%. Firma w grudniu odnotowała przychody w wysokości 236,65 mln NT (8,46 mln dolarów), co oznacza wzrost o 0,7% w porównaniu miesięcznym i 30,64% rok do roku. Przychody z roku 2020 wyniosły 3,309 mld NT, co przekłada się na wzrost o 8,09% w stosunku do roku poprzedniego.

Producent modułów VCSEL TrueLight prognozuje, że jego sprzedaż w pierwszym kwartale będzie wyższa niż ta obserwowana w poprzednim okresie, dzięki zapotrzebowaniu na urządzenia telekomunikacyjne w sektorze biznesowym i konsumenckim. Przychody firmy w grudniu wyniosły 110,46 mln NT, co oznacza spadek o 10,11% w porównaniu z rokiem poprzednim. Licząc od stycznia do grudnia wyniosły one 1,522 mld NT, co przekłada się na wzrost o 4,48% rok do roku.

źródło: Digitimes

Elektronika Praktyczna Plus lipiec - grudzień 2012

Elektronika Praktyczna Plus

Monograficzne wydania specjalne

Elektronik maj 2021

Elektronik

Magazyn elektroniki profesjonalnej

Raspberry Pi 2015

Raspberry Pi

Wykorzystaj wszystkie możliwości wyjątkowego minikomputera

Świat Radio czerwiec 2021

Świat Radio

Magazyn krótkofalowców i amatorów CB

Automatyka Podzespoły Aplikacje maj 2021

Automatyka Podzespoły Aplikacje

Technika i rynek systemów automatyki

Elektronika Praktyczna maj 2021

Elektronika Praktyczna

Międzynarodowy magazyn elektroników konstruktorów

Elektronika dla Wszystkich czerwiec 2021

Elektronika dla Wszystkich

Interesująca elektronika dla pasjonatów